Symantec przejmuje MessageLabs

Symantec poinformował o zawarciu ostatecznej umowy dotyczącej przejęcia (za 695 mln $) firmy MessageLabs - renomowanego dostawcy usług w dziedzinie wymiany wiadomości i zabezpieczeń internetowych.

Dzięki tej transakcji Symantec uzyska pozycję lidera na szybko rozwijającym się rynku SaaS (Software-as-a-Service - oprogramowanie jako usługa) i wzmocni reputację lidera na rynku rozwiązań do zabezpieczania systemów wymiany wiadomości.

MessageLabs to największy dostawca zabezpieczeń internetowych systemów wymiany wiadomości. Z rozwiązań tej spółki korzysta ponad 8 mln użytkowników w przeszło 19 tys. firm różnej wielkości - od małych podmiotów do przedsiębiorstw z listy Fortune 500.

Zobacz również:

Symantec będzie mógł wykorzystać większe możliwości sprzedaży wiązanej i dodatkowej, aby zaoferować klientom MessageLabs produkty ze swojej dotychczasowej oferty SaaS w zakresie tworzenia kopii zapasowych, pamięci masowych i zdalnego dostępu internetowego. Ponadto, dzięki know-how pozyskanemu z MessageLabs, Symantec zamierza stworzyć nowe rozwiązania SaaS, przeznaczone do zapobiegania utracie danych, zachowania zgodności z przepisami, zabezpieczania urządzeń końcowych i archiwizacji.

Rozwiązania SaaS są uznawane za jedną z najważniejszych tendencji na rynku oprogramowania. Według IDC wartość tego sektora jest szacowana na 5,71 mld w 2007 r., a kwota ta zwiększy się do 16,98 mld w 2012 r.

Więcej informacji: Symantec


TOP 200