Symantec: nowe urządzenie ochronne dla MSP

W tym tygodniu na rynku pojawi się nowa linia urządzeń Symantec Gateway Security, przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Produkty Symantec Gateway Security serii 1600 mają wykorzystywać to samo oprogramowanie, które jest stosowane w urządzeniach serii 5000 przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw, ale nie będą miały tak wydajnego i silnego osprzętu, jak ich odpowiedniki z górnej półki.

Pierwsze dwa modele nowej serii to Gateway Security 1620 i 1660. Urządzenie 1620 dostarczane jest z trzema portami Ethernet i zapewnia przepustowość 100 Mb/sek. Cena urządzenia wynosi 900 USD plus 500 USD rocznej opłaty licencyjnej.

Gateway Security 1660 ma obsługiwać szybsze sieci - do 200 Mb/sek. i zawierać będzie pięć portów Ethernet. Wyposażone też będzie w procesor kryptograficzny, który ma zapewniać pięciokrotnie wyższa wydajność VPN niż 1620. Urządzenie kosztuje 2500 USD i 1500 za roczną licencję.

Urządzenia Symantec mają zapewniać dodatkowy poziomu ochrony sieci korporacyjnych, wykonując funkcje zapory ogniowej, antywirusowe, wykrywania i zapobiegania włamaniom oraz filtrowania treści.

Oba urządzenie zawierać będą także mechanizmy antyspyware. Taka możliwość ma pojawić w kwietniu br. również w urządzeniach serii 5000.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200