Symantec: nowe rozwiązania ochrony dla urządzeń mobilnych

Symantec podjął nowe działania w ramach inicjatywy Norton Everywhere. Norton DNS 1.5 umożliwia definiowanie zasad bezpieczeństwa dla całej sieci domowej, natomiast nowa wersja Norton Mobile Security została dostosowana dla tabletów wyposażonych w system Android.

Program Norton Mobile Security umożliwia użytkownikom systemu Android odnajdowanie urządzeń za pomocą GPS, a także filtrowanie niedozwolonych stron na telefonach i tabletach, korzystających z internetu za pośrednictwem sieci bezprzewodowej z włączoną usługą Norton DNS.

W pakiecie Norton Mobile Security dla systemu Android 1.5 dostępna jest także funkcja lokalizowania zdalnego. Po dokonaniu wstępnej konfiguracji użytkownicy mogą w przypadku utraty lub kradzieży odnaleźć lub zablokować urządzenie z systemem Android, a także usunąć z niego wszystkie dane za pomocą zwykłej wiadomości SMS.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl

Program Norton DNS jest dostępny bezpłatnie. Aplikacji można używać na każdym urządzeniu, które umożliwia korzystanie z adresu serwera DNS. Dotyczy to komputerów osobistych, komputerów Mac, tabletów oraz smartfonów, a także systemów Android, iPhone i Windows Mobile.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200