Symantec łata dziury

Dążąc do wzmocnienia swojej pozycji na rynku produktów zabezpieczających dla przedsiębiorstw, Symantec wprowadza całkiem nową aplikację do oceny stopnia zagrożenia sieci i wykrywania w niej "dziur" oraz zaktualizowaną wersją oprogramowania Incident Manager.

Nową pozycją w ofercie Symanteca jest Vulnerability Assessment 1.0, służący do identyfikacji "dziur" w oprogramowaniu pracującym w sieci. Program wykorzystuje do tego bazę danych Symanteca, zawierająca informacje o znanych błędach w oprogramowaniu. Produkt ten został zbudowany na architekturze SESA (Symantec's Enterprise Security Architecture).

Program zbiera informacje o zainstalowanym na komputerach oprogramowaniu, jego wersjach oraz konfiguracji i na tej podstawie sprawdza występowanie "dziur" w bezpieczeństwie, które mogą umożliwić osobie z zewnątrz włamanie się do systemu. Zgromadzone informacje są przechowywane w hurtowni danych SQL, będącej częścią SESA.

Zobacz również:

  • Internetowa transmisja meczu Polski z Austrią przerwana z powodu ataku DDoS
  • Google łata 50 luk systemu Android

Wraz z nowym produktem Symantec zapowiedział nową wersję aplikacji Incident Manager, umożliwiającej administratorom zarządzanie kwestiami bezpieczeństwa. Wersja 2.0 oferuje m.in. narzędzia umożliwiające szybszą identyfikację zagrożeń poprzez eliminację zbędnych, mało istotnych raportów. Umożliwia również stosowanie profili dla różnych części systemu komputerowego firmy.

Symantec Vulnerability Assessment kosztuje 795 USD na serwer. Z kolei ceny Symantec Incident Manager zaczynają się od 75,000 USD i zależą od wielkości obszaru, jaki ma monitorować aplikacja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200