Symantec kupił Nexland

Symantec potwierdził gotowość zakupu firmy Nexland, której technologia wspiera Symantec Firewal/VPN 200.

Główną cechą produktów Nexland jest mechanizm umożliwiający przejście szyfrowanych pakietów VPN przez translację adresów (NAT- Network Address Translation), wykonywaną przez ich urządzenia.

Translator NAT maskuje adresy IP komputerów w sieci LAN przed siecią zewnętrzną. Ma to swoje zalety, ale przysparza też pewnych kłopotów - ruch VPN może mieć trudności z odnalezieniem właściwego miejsca przeznaczenia, jeżeli wielu użytkowników używa tego samego urządzenia NAT.

Zobacz również:

  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

Urządzenie programowane (appliance) Nexland Pro800turbo jest podstawą produktu Symantec Firewal/VPN 200 z dołączonym przez Symanteca interfejsem użytkownika i klientem VPN.

Wbudowane mechanizmy, takie jak zdolność do umiejscowienia węzła wewnętrznego w strefie zdemilitaryzowanej, to opcja jaką można znaleźć w dużo droższych zaporach ogniowych. Urządzenie to konkuruje z porównywalnymi urządzeniami SonicWall i WatchGuard.

Plan przejęcia Nexlandu był zapowiedziany w lutym tego roku, w niecałe sześć miesięcy po tym, jak CEO Symanteca, John Thompson, zapowiedział, iż firma nie planuje więcej przejęć po wyjątkowo obfitym w te wydarzenia roku 2002 - przejęto wtedy firmy: Riptech, Recourse Technologies, Security Focus i Mountain Wave.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200