Symantec Mobile AntiVirus 4.0

Symantec udostępnił uaktualnioną wersję oprogramowania Mobile AntiVirus, służącego do ochrony urządzeń mobilnych wykorzystujących Windows Mobile 5.0 i wcześniejszą wersję Windows Mobile 2003.

Wersja dla przedsiębiorstw Mobile AntiVirus for Windows Mobile 5.0, która korzysta z Symantec LiveUpdate za pośrednictwem sieci komórkowych, zawiera konsolę zarządzania zapewniającą możliwość uzyskiwania raportów o aktywności urządzenia i zaplanowania skanowania oraz uaktualniania sygnatur. Mobile AntiVirus 4.0 jest jednak konsolą zarządzania niezależną od używanej z desktopowymi produktami antywirusowymi Symantec. Problem ten firma ma nadzieję rozwiązać w kolejnym wydaniu.

W porównaniu z desktopowym, który zawiera m.in. mechanizmy antyspyware, oprogramowanie Mobile AntiVirus 4.0 ma też bardzo ograniczoną funkcjonalność. W roku przyszłym firma zamierza dołączyć do tego oprogramowania nowe możliwości, takie m.in. jak funkcje zapory ogniowej.

Zobacz również:

Edycja dla przedsiębiorstw Mobile AntiVirus 4.0 kosztuje ok. 48 USD za stanowisko, natomiast wersja konsumencka, która ma pojawić się na początku grudnia br., ok. 30 USD.


TOP 200