Symantec IM Manager 8.0

Symantec wprowadził na rynek program IM Manager 8.0, przeznaczony do zarządzania komunikatorami internetowymi i komunikacją w czasie rzeczywistym.

Symantec IM Manager 8.0 zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami zewnętrznymi, takimi jak robaki, spam, wirusy, ataki typu phishing i niepożądane treści.

Program zawiera również narzędzia do szczegółowego zarządzania regułami dotyczącymi wszystkich aspektów działania komunikatorów internetowych i komunikacji w czasie rzeczywistym, takich jak m.in. udostępnianie aplikacji, plików, dźwięku, wideo i komunikacja VoIP. Program obsługuje największe publiczne sieci komunikatorów internetowych (AOL Instant Messenger, GoogleTalk, MSN Messenger i Yahoo! Messenger), a także komunikatory internetowe dla przedsiębiorstw (Microsoft Live Communications Server, IBM/Lotus Sametime i Jabber).

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę
  • Polacy bezrefleksyjnie ufają technologii?
  • Polskie firmy pod ostrzałem oprogramowania ransomware

Dodatkowo Symantec IM Manager 8.0 umożliwia zintegrowane zarządzanie, archiwizowanie materiałów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Program można zintegrować z Symantec Enterprise Vault (archiwizowanie wiadomości pocztowych).

IM Manager jest głównym składnikiem zestawu rozwiązań Enterprise Messaging Management firmy Symantec, który obejmuje produkty i usługi przeznaczone do redukcji spamu, powstrzymaniu ataków wirusów i robaków i automatycznego zarządzania cyklem życia wiadomości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200