Symantec Backup Exec 2014 już na rynku

Symantec wprowadził dziś na rynek Backup Exec 2014 - rozwiązanie, które wykonuje backup danych i przywraca je w hybrydowych środowiskach fizyczno-wirtualnych. Najnowsze wydanie Backup Exec wprowadza nowe funkcje, takie jak integracja z Windows Server 2012, zoptymalizowany wgląd w zarządzanie backupem i przywracaniem, rozszerzona obsługa chmury oraz uproszczone migracje i aktualizacje.

W opinii specjalistów, w rozwiązaniu Backup Exec 2014 widać, że Symantec wziął sobie do serca uwagi użytkowników. Połączono w nim funkcje poprzednich wersji, obsługę najnowszych platform i nowe technologie.

Backup Exec 201 chroni mieszane środowiska wirtualno-fizyczne w pojedynczym rozwiązaniu. Tworzy kopie zapasowe na praktycznie dowolnym systemie pamięci masowej i tworzy kopie zapasowe zasobów (w tym maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V) z wykorzystaniem technologii deduplikowania danych.

Zobacz również:

  • Ransomware zagraża ochronie zdrowia
  • Nowa inicjatywa TikToka ma przekonać Europejczyków, że ich dane są bezpieczne

Rozwiązanie obsługuje Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2 i Symantec przywrócił w nim opcję monitorowania zadań backupu w pojedynczym widoku. Administratorzy mogą tworzyć kopie zapasowe wielu serwerów w ramach jednego zadania.

Rozwiązanie Symantec Backup Exec 2014 jest już dostępne i producent informuje, że pakiety serwisowe będą wydawane co 90 dni. Zapowiada też, ż wydanie Backup Exec 2014 Service Pack 1 zaplanowano na wrzesień 2014 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200