Sygnity nadal na minusie

Trzeci kwartał br. Grupa zamknęła stratą netto rzędu 12,3 mln zł przy przychodach na poziomie 122,2 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku o 25 proc. wzrosły przychody Grupy ze sprzedaży w sektorze publicznym. Największy spadek wygenerował natomiast pion general business wyspecjalizowany w rozwiązaniach dla przemysłu i telekomunikacji.

Kwartalne wpływy Grupy z działalności w tym segmencie spadły do 14 mln zł z 26,7 mln zł rok temu. Trzeci kwartał br. to również intensywne zmiany organizacyjne mające na celu ograniczenie kosztów operacyjnych Grupy oraz rozszerzenie oferty. Finalizowane są m.in. działania związane z wprowadzeniem do oferty usług hostingowych oraz utworzeniem pionu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Planowane jest też zwiększenie zatrudnienia m.in. w działach handlowych.

W ostatnim kwartale zakończyła się też formalna konsolidacja Sygnity ze spółką oraz funkcjonalne połączenie z . W ramach oszczędności zamknięto również cztery biura spółek należących do Grupy Sygnity. W minionym kwartale zakończono również zmiany organizacyjne związane z centralizacją działu zakupów i rozliczeń z dostawcami.

Władze Sygnity prognozują, że w czwarty kwartał Grupa zamknie dodatnim wynikiem finansowym.


TOP 200