SwiftKey niespodziewanie powraca na iPhone'a!

Microsoft zmienił zdanie i przywrócił klawiaturę Microsoft SwiftKey do Apple AppStore.

Pod koniec września 2022 roku firma Microsoft poinformowała o zakończeniu wsparcia dla rozwoju klawiatury Microsoft SwiftKey dla urządzeń pracujących pod kontrolą iOS i iPadOS. Firma Microsoft usunęła aplikację z oficjalnego sklepu z aplikacjami - Apple AppStore - bez podania żadnego konkretnego powodu.

Klawiatura Microsoft SwiftKey
Źródło: Microsoft.com

Klawiatura Microsoft SwiftKey

Źródło: Microsoft.com

Microsoft SwiftKey był jedną z ciekawszych alternatyw dla oficjalnej klawiatury dostępnej w systemie iOS. Rezygnacja z rozwoju SwiftKey dla iPhone'a nie spodobała się wielu klientom.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów
  • ChatGPT trafia na iPhone'a dzięki aplikacji Microsoft SwiftKey
  • Już jutro Meta uruchomi konkurencję dla Twittera

Pomimo niezadowolenia aplikacja finalnie zniknęła z AppStore z początkiem października 2022 roku.

Firma zdecydowała się na niespodziewany zwrot w sprawie i ponownie przywróciła aplikację SwiftKey dla systemu iOS do Apple AppStore.

Wiceprezes i GM Microsoft Office Product Group Vishnu Nath wykorzystał Twittera do ogłoszenia wiadomości, że SwiftKey Keyboard powrócił na iOS. Dodatkowo Vishnu Nath zapowiedział dalszy rozwój aplikacji.

SwiftKey to pierwsza klawiatura ekranowa w historii, która pozwala na pisanie z wykorzystaniem przeciągania. Oprogramowanie zadebiutowało na rynku w 2010 roku i było domyślnie preinstalowane w smartfonie Samsung Galaxy S. Na urządzenia z systemem iOS SwiftKey trafił w 2014 roku, kiedy to Apple pozwoliło na instalację klawiatur ekranowych firm trzecich. SwiftKey zostało nabyte przez Microsoft jako akwizycja w 2016 roku za kwotę 250 milionów dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200