Światowe Dni Społeczeństwa Informacyjnego 2016

Obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) tradycyjnie organizowane w Polsce przez Polskie Towarzystwo Informatyczne trwać będą w tym roku od marca do czerwca 2016.

Jak informują organizatorzy, ŚDSI są w tym roku organizowane „we współpracy z licznymi partnerami rządowymi i pozarządowymi przy wsparciu administracji państwowej, Parlamentu oraz licznych organizacji pozarządowych, firm oraz mediów publicznych”. Patronem medialnym jest m.in. Computerworld.

Obchody ŚDSI co roku koncentrują się wokół różnych aspektów budowy społeczeństwa informacyjnego: cywilizacyjnych, prawnych, edukacyjnych i technicznych i składają z popularyzacyjno-edukacyjnych konferencji, debat, a także imprez informacyjnych, konkursów dla osób młodych i starszych oraz towarzyskich spotkań.

W bieżącym roku ŚDSI będą wydarzeniem szczególnie wyjątkowym, bo łączą się z obchodami jubileuszu 35-lecia istnienia PTI.

Zaproponowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny ITU (International Telecommunication Union) hasło ŚDSI w 2016 roku to: „Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych”. Oznacza ono, że eksponowane będą innowacyjne obszary rozwoju ICT mające szczególne znaczenie dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Formuła wydarzeń jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych – w większości planowanych imprez mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani tematyką budowy i rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Kulminacyjny punktem obchodów będzie Wielka Gala Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego połączona z uroczystościami jubileuszowymi 35-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego, która odbędzie się 2 czerwca 2016 r. w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

Niektóre z najbliższych wydarzeń ŚDSI 2016:

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Edukacja z Panem T.I.K.-iem E-umiejętności przepustką do…

Termin: 15 lutego – 13 maja 2016.

Ogłoszenie wyników konkursu Pan TIK oraz rozdanie nagród nastąpi 13 maja 2016 r.

Impreza informacyjna: „Dni Otwarte ECDL”

Termin: 14-20 marca 2016.

Konferencja „IT w edukacji” – coroczna konferencja z cyklu Nowoczesne Technologie Cyfrowe w Edukacji

Data: 19 maja 2016.

Więcej informacji oraz szczegółowy program obchodów można znaleźć na stronie SDSI.

Computerworld jest patronem medialnym ŚDSI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200