Świąteczne animacje pojawiły się na urządzeniach z Androidem

Google skorzystało z okazji i postanowiło dodać nieco świątecznego klimatu użytkownikom smartfonów z Androidem. Firma zmieniła animację w Google Pay.

Google zdecydowało się na skorzystanie ze zbliżających się świąt bożego narodzenia i postanowiło zaktualizować animację wyświetlającą się w Google Pay, aby przypomnieć użytkownikom sprzętu z Androidem o zbliżających się świętach.

Google Pay ze świąteczną niespodzianką dla użytkowników
Źródło: Matthew Kwong on Unsplash

Google Pay ze świąteczną niespodzianką dla użytkowników

Źródło: Matthew Kwong on Unsplash

Użytkownicy urządzeń z Androidem z aktywowaną usługa Google Pay do płatności zbliżeniowych informują o nowej animacji potwierdzającej dokonanie płatności.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce

Google Pay po dokonaniu płatności zazwyczaj pokazuje używana do płacenia kartę oraz animację ładowania wyświetlana powyżej. Niebieski wskaźnik informuje o procesie płatności, a na końcu jest zamieniany na logo Google Pay.

Aktualnie użytkownicy widzą animację z kotem przebierającym się w tematyczne ubrania.

To nie pierwszy raz kiedy Google z okazji świąt decyduje się na zmianę animacji płatności w Google Pay. Wcześniej widzieliśmy kubek czekolady z piankami, które umieszczono wewnątrz.

Płatności zbliżeniowe Google Pay zadebiutowały na rynku w 2011 roku jako Google Wallet. Po czterech latach Google zmieniło nazwę na Android Pay, aby w 2018 roku ponownie zmienić ją na Google Pay. System płatności zbliżeniowych działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android 5.0 Lolipop lub nowszym, Wear OS 2 lub nowszym oraz wybranych smartwatchach z systemem operacyjnym Fitbit OS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200