Superpłaskie combo Sony

Na początku przyszłego roku na polskie rynek trafi Sony CRX85A - czyli zewnętrzny napęd CD-RW/DVD-ROM.

Na początku przyszłego roku na polskie rynek trafi Sony CRX85A - czyli zewnętrzny CD-RW/DVD-ROM. Urządzenie wyposażone jest w 8 MB bufor, zastosowano w nim również technologię Power-Burn (dzięki czemu znacznie zmniejszono możliwość wystąpienia błędów zapisu). Co ciekawe, w napędzie zastosowano złącze PCMCIA, co pozwala na korzystanie z niego natychmiast po podłączeniu go do komputera - bez konieczności ponownego uruchamiania systemu (technologia "plug&play").

Sony CRX85A jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 98 SE, Windows 2000 oraz Windows Me. Płyty CD-R potrafi zapisywać z prędkością 20-krotną, zaś płyty CD-RW - z prędkością 8-krotną. Prędkość odczytu płyt CD to 24x, zaś płyt DVD-ROM - 8x. Urządzenia ma 129 mm szerokości, 18 mm wysokości oraz 134 mm "głębokości"; waży 230 g.

Zobacz również:

  • Technologie, które miały być wieczne, a zostały zapomniane

Komplet składa się z samego napędu, karty PC (PCMCIA), zasilacza oraz zestawu oprogramowania, na który składają się programy: B's Recorder GOLD oraz CliP (do zapisu danych), Dantz Retrospect Express (do wykonywania backupu), MusicMatch Jukebox ("player" do plików audio), aplikacje Arcsoft PhotoBase, PhotoStudio i VideoImpression, służące do edycji zdjęć i filmów, oraz Cyberlink PowerDVD (odtwarzacz filmów zapisanych na płytach DVD). Całość kosztować ma ok. 1,8 tys. zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200