Supernova - nowa linia telewizorów LCD Philips

Philips wprowadza na polski rynek cztery telewizory o nazwie Supernova. Ta nawiązująca do astronomii nazwa określa cztery nowe modele telewizorów z serii 7. Ich czarna, wykończona szkłem obudowa o cienkiej ramce skrywa nowoczesne technologie obrazu i dźwięku. W wybranych modelach zastosowano także technologię Ambilight obecną dotąd wyłącznie w telewizorach wyższej serii 9.

Seria telewizorów Philips Supernova obejmuje cztery nowe, płaskie telewizory LCD:

-42PFL7962D - 7499 zł

-42PFL7762D - 6499 zł

-32PFL7962D - 4499 zł

-32PFL7762D - 3999 zł

Modele 42" wyposażone są w ekrany o pełnej rozdzielczości 1920 x 1080 p spełniające standardy Full HD. Mniejsze odbiorniki mają wyświetlacz HD ready o rozdzielczości 1366 x 768 i przekątnej 32 cale. Wszystkie telewizory Supernova zostały wyposażone w nowoczesne systemy poprawy jakości obrazu:

-Pixel Plus 2 HD - system ten poddaje cyfrowej obróbce każdy piksel odbieranego obrazu, dopasowując go do sąsiadujących pikseli. Technologia ta pozwala osiągnąć bardzo naturalny, ostry, bogaty w szczegóły obraz, o dużej głębi i o żywych kolorach, a dynamiczne sceny wyświetlane są bardzo płynnie.

-Digital Natural Motion - technologia ta eliminuje migotanie widoczne na ekranie podczas odtwarzania ruchu i redukuje zniekształcenia podczas wyświetlania ruchomych scen.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

System dodatkowego, aktywnego podświetlania tła - Ambilight był dotąd dostępny wyłącznie w telewizorach serii 9. Teraz będzie on także dostępny w wybranych odbiornikach serii 7. Dwa modele Supernova - 42PFL7962D oraz 32PFL7962D - posiadają technologię Ambilight 2, w której dodatkowe podświetlanie bocznych krawędzi telewizora jest dostosowane do kolorów dominujących na ekranie.

Supernova - nowa linia telewizorów LCD Philips

Telewizor LCD Philips serii Supernova

W telewizorach serii Supernova, które zastąpiły starsze odbiorniki serii 7, zwiększono do trzech ilość złącz HDMI. Każdy z telewizorów tej serii posiada wbudowany tuner DVB-T do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej. W nowych modelach telewizorów wprowadzono nowe, prostsze menu ekranowe, ułatwiające regulowanie i sterowanie funkcjami urządzenia. Udoskonalono w nich także system dźwiękowy. Teraz każdy model Supernova wyposażony jest w system Incredible Surround ze zintegrowanym subwooferem, który ma za zadanie stworzyć wrażenie dźwięku przestrzennego.

W odróżnieniu od wcześniejszych modeli serii 7, front obudowy nie został wykonany z plastiku, lecz ze szkła. Jest ono polakierowane od spodu na czarno, co daje efekt głębokiej, błyszczącej czerni. Obudowa jest także ozdobiona metalowym, chromowanym elementem. Telewizory Supernova wsparte są na podstawie z czarnego, hartowanego szkła wraz z kolumną ze szczotkowanego aluminium. Nowe wzornictwo otrzymały także piloty zdalnego sterowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200