Superkomputer od Linux Networx

NCCS (NASA Center for Computational Sciences) wzbogaci się latem br. o nowy superkomputer, które będzie przetwarzać dane z szybkością 3,3 teraflopów. Urządzenie, dostarczone przez firmę Linux Networx, będzie wykorzystywane do badań meteorologicznych oraz symulowania zjawisk astrofizycznych.

Jak informują przedstawiciele Linux Networx, nowy system zostanie zainstalowany w połowie 2007 r. (przy kooperacji ze spółką Computer Sciences) i uzupełni inne systemy obliczeniowe pracujące w centrum NCCS (część Goddard Space Flight Center w Greenbelt; stan Maryland). Cena całego przedsięwzięcia nie została dotychczas ujawniona.

Superkomputer zawiera 128 węzłów obliczeniowych i jest oparty na dwurdzeniowych układach Dempsey 3,2 GHz (Intel). System można skalować, tak aby w maks. konfiguracji mógł osiągnąć wydajność 40 teraflopów.

Zobacz również:

  • Chcą zainstalować sieć światłowodową na Księżycu. "W imię nauki"

W skład rozwiązania wchodzą też: wysokowydajny podsystem pamięci masowej o pojemności 60 TB (produkt firmy DataDirect Networks, pracujący pod kontrolą oprogramowania IBM General Parallel File System) i sieć Infiniband produkcji Silverstorm Technologies.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200