Super Micro – nasze płyty główne są „czyste”

Firma Super Micro opublikowała komunikat w którym informuje, że badanie przeprowadzone przez niezależną firmę Nardello & Co. (specjalizującą się w tego typu korporacyjnych dochodzeniach) nie potwierdziło, że sprzedawane przez nią płyty główne instalowane w serwerach zawierają szpiegowskie układy scalone.

Wcześniej znany serwis Bloomberg alarmował, że chińscy producenci sprzętu elektronicznego – którzy współpracują z firmą Super Micro i dostarczają jej między innymi właśnie płyty główne komputerów - umieszczają w nich układy scalone pełniące rolę przysłowiowym tylnych drzwi, które służą do wykradania z komputerów poufnych danych.

Oskarżenia wysunięte przez serwis Bloomberg były na tyle poważne, że sprawą zajęła się amerykańska agencja rządowa do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego (U.S. Department of Homeland Security). Wygenerowała ona nawet komunikat w którym poinformowała, że nie ma powodu aby nie wierzyć firmie Super Micro, która po przeprowadzeniu swojego wewnętrznego dochodzenia złożyła solenne zapewnienie, że oskarżenia takie as bezpodstawne.

Zobacz również:

  • Firmy zajmujące się AI podpisują nowe dobrowolne zobowiązania. Chodzi o bezpieczeństwo
  • AMD chce znacząco zwiększyć efektywność obliczeniową data center. "To na potrzeby AI"

Nie chcąc utracić reputacji, firma Super Micro postanowiła wyjaśnić całą sprawę do końca, tak aby nikt nie zarzucił jej, że do przeprowadzonego przez nią wewnętrznego badania nie można mieć stuprocentowego zaufana. Stąd decyzja o przeprowadzeniu badań przez zewnętrzną firmę. Ciekawe jaka będzie teraz reakcja serwisu Bloomberg, który zapewnia iż posiadane przez niego informacje pochodzą z absolutnie pewnego źródła.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200