Super Media poszerza usługi operatorskie

Po wejściu na rynek operatorski, firma wprowadza zestaw usług tranzytowych skierowanych do dużych firm i innych dostawców internetowych.

Od sierpnia Super Media wprowadza do swojej oferty kolejną usługę operatorską. Tranzyt IP jest pakietem skupiającym grupę usług obejmujących: Peering (wymianę ruchu internetowego w sieci Super Media), Super Transit (tranzyt do sieci Super Media oraz do innych operatorów krajowych, takich jak TP SA, NASK, sieci edukacyjnych MAN i operatorów dołączonych do warszawskiego węzła międzyoperatorskiego), Global Transit (obejmuje tranzyt ruchu z sieci Super Media do operatorów krajowych i międzynarodowych). Super Media ma podpisaną umowę z firmą Telia International Carrier i wykorzystuje jej sieć szkieletową TeliaNet, a w jej ramach łącza - 155 MB/s do Hamburga i 45 Mb/s do Sztokholmu.

"Nasza nowa usługa skierowana jest przede wszystkim do innych dostawców internetowych, banków, korporacji i firm z licznymi oddziałami oraz tych podmiotów, które mają własne sieci WAN. Jako, że konkurencja na rynku usług operatorskich jest duża, na rynek wkraczają coraz wydajniejsze technologie, nasza oferta będzie sporo tańsza od konkurencji. Jesteśmy przygotowani na obsługę dużej ilość klientów, posiadamy w tym względzie nadmiarową infrastrukturę i oczekujemy, że odzew z rynku będzie bardzo silny", powiedział Tomasz Fiuk, konsultant ds. zaawansowanych technologii w Super Media.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Super Media rozpoczęła komercyjne świadczenie usług operatorskich pod koniec lipca br. W pierwszej kolejności firma udostępniła usługę dedykowanego i gwarantowanego dostępu do Internetu. Super Media pracuje obecnie nad stworzeniem ogólnopolskiej sieci szkieletowej realizowanej w oparciu o technologię ATM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200