Sun zapłaci Kodakowi

Sun Microsystems zapłaci Kodakowi 92 mln USD w ramach ugody kończącej sądowy spór wytoczony przez koncern fotograficzny producentowi technologii Java. Sześć dni temu sąd uznał racje Kodaka, który domagał się 1,06 mld USD odszkodowania. Umowa przewiduje, że Sun wykupi licencje na sporne technologie Kodaka używane w produktach wykorzystujących platformę Java.

Kodak wniósł pozew w 2002 r. dowodząc, że Java narusza trzy przyznane mu w latach 90. patenty. Zastrzeżone technologie Kodak przejął wraz kupnem działu przetwarzania obrazu firmy Wang Laboratories. Wygrana Kodaka spotkała się z dezaprobatą specjalistów, bowiem opatentowane rozwiązania są w użyciu od lat 60., a to stanowi podstawę do unieważnienia patentu (prior art.).

Sun płaci Kodakowi, ale nie oznacza to, że zgadza się z roszczeniami. Wcześniej producent zdecydowanie zaprzeczał zarzutom koncernu fotograficznego. - Nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy zarzutom - kwituje rzeczniczka prasowa Sun Microsystems, May Petry.

Zobacz również:

  • Intel przegrywa w niemieckim sądzie
  • Twitter oskarża firmę Meta o plagiat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200