Sun wzmacnia siły przed premierą Solaris 10

Koncern tworzy zespół, którego zadaniem będzie wypromowanie nowej wersji systemu operacyjnego. Do jego grona dołączył Tom Goguen, który wczesniej odpowiedzialny był za promocję serwerowej platformy Mac OS X. Premiera najnowszej wersji środowiska Solaris została zaplanowana na połowę listopada br.

Tom Goguen zatrudniony był także w spółce Eazel, której celem było opracowanie prostego w użyciu graficznego interfejsu dla systemu Linux.http://www.computerworld.pl/news/202.html

Podczas wczorajszej konferencji zarząd Sun Microsystems po raz kolejny dobitnie zaznaczył, że jednym z priorytetowych celów firmy jest teraz popularyzacja systemu Solaris, który - wedle deklaracji koncernu - będzie tańszy od Linuksa oferowanego przez Red Hat.

W połowie października Sun przedstawił wyniki finansowe za I kw. 2005 r. obrachunkowego. Strata netto wyniosła 174 mln USD. Przychody wyniosły 2,63 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200