Sun udostępnił pakiet StarOffice 5.2

StarOffice jest drugim - po Microsoft Office - pakietem aplikacji biurowych dostępnych w języku polskim.

Sun Microsystems udostępnił nową wersję bezpłatnego pakietu oprogramowania biurowego StarOffice 5.2, dostępną także w języku polskim. W porównaniu z poprzednią wersją nowy pakiet został uzupełniony o przeszło 200 nowych funkcji. Zastosowano m.in. większą liczbę filtrów pozwalających na import i eksport plików w formacie Microsoft Office. Wprowadzono także możliwość tworzenia prezentacji internetowych.

StarOffice 5.2 został opracowany w kilku wersjach językowych, w tym także polskiej. Zlokalizowana na nasz rynek wersja znajduje się na stronie producenta pod adresemhttp://www.sun.com/products/staroffice/5.2/get.html. Jest ona bezpłatna, a jej pobranie wymaga jedynie rejestracji. Polska wersja językowa - podobnie jak inne - dostępna jest na platformy Linux, Windows 95/98/NT i Solaris.

Oprogramowanie można również zamówić na płycie CD-ROM. W tym przypadku jego cena wynosi ok. 40 USD. Użytkownik dostaje jednak także podręcznik. Oferta ta dostępna jest obecnie w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Do końca roku ma zostać wprowadzona na pozostałe rynki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200