Sun udostępni zlokalizowany pakiet biurowy

W maju trafi na polski rynek zlokalizowana wersja pakietu biurowego Sun StarOffice 5.2. Będzie ona dostępna bezpłatnie zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i korporacyjnych.

"Polska wersja pakietu StarOffice 5.2 trafi na rynek w maju br." - zapewnia Janusz Naklicki, odpowiedzialny za marketing w firmie Sun Microsystems Polska.

Firma rozpoczęła już testy drugiej wersji beta lokalizowanego pakietu biurowego StarOffice. Docelowo pakiet będzie spolszczony prawie w całości. Zawierać ma polskie menu, komunikaty i polecenia, czcionki, a także słowniki. Jedynym elementem, który nie będzie zlokalizowany, są pliki pomocy. Według zapewnień Janusza Naklickiego, firma zamierza dostarczyć polskie pliki pomocy "w późniejszym terminie". Nie precyzuje on jednak, kiedy należy się tego spodziewać.

Użytkownicy otrzymają za to obszerną polską instrukcję obsługi pakietu, która będzie dostępna w formacie Adobe Acrobat PDF.

W maju trafi na rynek pakiet przeznaczony dla systemów Windows i Solaris. Nie wiadomo jeszcze czy Sun zdecyduje się lokalizować również wersję przeznaczoną dla Linuxa.

Podstawową zaletą pakietu jest fakt, że podobnie jak amerykańska wersja będzie on dostępny bezpłatnie - zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i korporacyjnych. Firma nie ukrywa, że zależy jej na bezpośredniej konkurencji na rynku polskim z oprogramowaniem Microsoft Office.

***

Sun rozdaje pakiet biurowy

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200