Sun traci kontrakt

Jak podaje sierpniowy InfoWorld, amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego NSA (National Security Agency) wstrzymała realizację kontraktu o wartości kilkuset tys. USD, zawartego w czerwcu br. z firmą Sun na dostawę kilku tysięcy stacji roboczych. Nastąpiło to, gdy rywale firmy Sun - Hewlett-Packard Co., IBM i Silicon Graphics Inc. zażądali podania konfiguracji sprzętowej, w której przeprowadzano testy typu benchmark. Wyniki testów przesądziły bowiem o zawarciu kontraktu.

Jak podaje sierpniowy InfoWorld, amerykańska Agencja ezpieczeństwa Narodowego NSA (National Security Agency) wstrzymała realizację kontraktu o wartości kilkuset tys. USD, zawartego w czerwcu br. z firmą Sun na dostawę kilku tysięcy stacji roboczych. Nastąpiło to, gdy rywale firmy Sun - Hewlett-Packard Co., IBM i Silicon Graphics Inc. zażądali podania konfiguracji sprzętowej, w której przeprowadzano testy typu benchmark. Wyniki testów przesądziły bowiem o zawarciu kontraktu.

Sun zaopatrywał NSA w sprzęt komputerowy od pięciu lat, a zawarty ostatnio kontrakt był największym w historii firmy. (patrz CW Pl nr 30). Zakwestionowane przez rywali Sun wyniki testów dotyczyły ogólnych własności stacji roboczych pracujących pod kontrolą Unix. Jak się okazuje, prezentowane wcześniej przez tę firmę wyniki testów dla stacji SparcStation 10 Model 20 różniły się od tych, które Sun podał NSA. Źródła podają, że Sun do przeprowadzenia ostatnich testów użył zbyt dużej ilości pamięci typu RAM. Tom Steipp, manager Federal Computer Operation Hewlett-Packard oświadczył, że "każdy test typu benchmark może być zmieniany poprzez różną konfiguracji sprzętu. Testy te nigdy nie były uważane za standardy". Zarówno Sun jak i NSA odmawiają skomentowania zaistniałej sytuacji.


TOP 200