Sun: nowe pamięci masowe

Sun ujawnił 1 czerwca szczegóły dotyczące jego nowych produktów, w tym pierwszych macierzy opartych na dyskach SATA. Firma podaje, że macierze SATA mogą wspierać pojemności o 70% większe niż kosztujące tyle samo macierze oparte na technologii Fibre Channel.

Macierz StorEdge 3511 FC Array jest oparta na dyskach SATA i technologii RAID Fibre Channel. Urządzenie może obsługiwać dane o pojemności do 16 TB, jest wyposażone w 16 portów i może się komunikować z 12 serwerami (lub z 6 w konfiguracji redundancyjnej). Macierz spełnia wymogi standardów NEBS Level 3 i MIL-STD-810F, i można nią zarządzać przy pomocy interfejsu GUI. Cena katalogowa urządzenia: od 27 do 50 tys. USD.

Sun: nowe pamięci masowe
Kolejna nowość to macierz StorEdge 3120. Jest to serwer pamięci masowych SCSI (wysokość 1U) oparty na technologii JBOD (Just a Bunch of Disks). Wspierane pojemności: od 5 do 8 TB. Cena: od 5 do 11 tys. USD (zależnie od konfiguracji).

Sun ujawnił też plany wprowadzenia do swoich produktów technologii inteligentnego przełączania, co pozwoli zarządzać heterogenicznymi sieciami SAN opartymi na pamięciach masowych wspierających standard SMI-S standard. Nowy motor wirtualizacji StorEdge 6920 ma być dostępny w ciągu najbliższych 45 dni. Produkt będzie wspierać wiele kluczowych opcji używanych do zarządzania danymi.

Sun zapowiedział też wersje 4.1 swojego oprogramowania Storage Archive Manager/Quick File System (SAM/QFS). Jest to wysoko wydajny system plików, pozwalający wielu użytkownikom uzyskiwać dostęp do centralnej puli z danymi. Oprogramowanie zawiera mechanizmy buforowania danych oraz system hierarchicznego zarządzania zasobami. Nowa wersja produktu może wspierać systemy plików o pojemności cztery razy większej niż poprzednia wersja (do 1 petabajta).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200