Sun i SGI stawiają na InfiniBand

Technologia InfiniBand zyskała nowych zwolenników. Są to firmy Sun i SGI, które wprowadzają do swoich produktów i usług rozwiązania oparte na tej technologii: przełączniki, adaptery sieciowe HBA i oprogramowanie zarządzające środowiskiem InfiniBand.

Sun ogłosil ostatnio, że infrastruktura serwerowa wchodząca w skład strategii "compute utility" będzie oparta na technologii InfiniBand. Serwery oferujące użytkownikom swoje niewykorzystane moce obliczeniowe, będą się ze sobą komunikować przez połączenia InfiniBand. Sun zaczął się interesować technologią InfiniBand na początku 2003 roku, nawiązując współpracę z firmą Topspin, producentem przełączników i interfjesów (HBA) InfiniBand.

Węzłami obliczeniowymi wchodzącymi w skład struktury obliczeniowej "compute utility" są dwuprocesorowe serwery Opteron, wyposażone w karty Host Bus Adapter i podłączone do przełączników InfiniBand produkowanych przez TopSpin .

Zobacz również:

  • Apple po 16 latach może zmienić kultowy element iPhone'a

Drugą firmą stawiającą na technologię InfiniBand jest SGI, która wprowadzi do swoich klastrowych systemów dysponujących serwerami Altix 1350, połączenia infiniBand oparte na rozwiązaniach firmy Voltair. W skład standardowego klastra Altix 1350 wchodzi 16 procesorów Itanium 2 (pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux) i sprzęt InfiniBand produkowany przez firmę Voltaire.

Sun i SGI stawiają na InfiniBand
SGI zawarł z firmą Voltaire umowę, która przewiduje, że SGI będzie odsprzedawać szereg produktów InfiniBand oferowanych przez Voltaire, w tym adaptery, wieloprotokołowe przełączniki, routery InfiniBand-to-IP, routery InfiniBand-to-Fibre Channel oraz oprogramowanie. Zdjęcie przełącznika/routera ISR-9024 (InfiniBand) firmy Voltaire widać obok.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200