Sun i IBM szyfrują dane przed zapisaniem na taśmę

Sun i IBM poszerzyły w tym tygodniu swoje oferty o nowe napędy taśmowe, które szyfrują dane przed ich zapisaniem na nośnik.

Sun i IBM szyfrują dane przed zapisaniem na taśmę
Sun wprowadził dzisiaj na rynek napęd taśmowy StorageTek Crypto-Ready T10000 (kosztujący w wersji podstawowej 37 tys. USD; zdjęcie obok), który może szyfrować dane przed zapisaniem ich na nośnik. Jest to jeden z pierwszych produktów StorageTek jaki Sun wprowadza do swojej oferty, po tym gdy przejął tę firmę w 2005 r.

Z kolei IBM wprowadził do swojej oferty dzień wcześniej (12 września) nową wersję napędu taśmowego TS1120 (cena - od 35 tys. USD), który oferuje podobną funkcjonalność. Oba produkty dają pewność, że w przypadku zaginięcia taśmy czy przejęcia jej przez nieupoważnioną do tego osobę, zapisane na niej dane nie zostaną odczytane.

Zobacz również:

  • IBM wprowadza watsonx.governance

Sun dołącza do napędu taśmowego produkt o nazwie Sun StorageTek Crypto Key Management Station (KMS). Jest to oddzielna stacja robocza pracująca pod kontrolą systemu operacyjnego Solaris, która zarządza kluczami szyfrowania.

IBM sprzedaje napęd taśmowy TS1120 razem z oprogramowaniem IBM Encryption Key Manager, które wykorzystuje technologię szyfrowania danych stosowaną w komputerach typu mainframe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200