Sun i IBM: systemowe przymierze

IBM i Sun podpisały porozumienie dotyczące produkowanych przez siebie systemów operacyjnych.

Żadna z firm nie ujawniła jak dotąd szczegółów porozumienia, informując jedynie, że będą one podane dzisiaj po południu na specjalnie zorganizowanej konferencji. Sun ma w swojej ofercie jeden system operacyjny: Solaris. Firma próbuje od lat promować Solaris jako alternatywne rozwiązanie względem otwartego systemu Linux, jednak działania te nie przyniosły jak dotąd oczekiwanych wyników.

W zapowiadanej konferencji uczestniczyć będzie Jonathan Schwartz (szef firmy Sun) i Bill Zeitler (stojący w IBM na czele oddziału zajmującego się serwerami). Może to oznaczać, że IBM jest gotowy wspierać system Solaris na serwerach linii System x i kasetowych serwerach BladeCenter (wyposażonych w intelowskie procesory).

Zobacz również:

Warto zauważyć, że w opublikowanym w maju na swojej witrynie dokumencie, IBM wymieniał system Solaris jako jedną z opcji możliwych do zastosowania w serwerach System x i BladeCenter.

Aktualizacja: 17 sierpnia 2007 12:55

Według informacji przekazanej przez producentów, IBM zostanie dystrybutorem i resellerem systemu Solaris. Suna zajmie się wsparciem dla systemu sprzedawanego na urządzeniach IBM. Sun i IBM będą współpracować nad optymalizacją Solarisa dla serwerów z serii x oraz BladeCenter. Do oferty IBM maszyny z systemem Suna trafią w ciągu trzech miesięcy.


TOP 200