Sun Tech Days w Warszawie

W ubiegłym tygodniu odbyła się w Warszawie doroczna konferencja $Sun Tech Days$, organizowana przez Sun Microsystems. Hasłem przewodnim dwudniowych obrad była architektura Sun ONE ($Open Network Environment$) - koncepcja otoczenia sieciowego opartego na otwartych standardach (Java, XML, LDAP).

W ubiegłym tygodniu odbyła się w Warszawie doroczna konferencja Sun Tech Days, organizowana przez Sun Microsystems. Hasłem przewodnim dwudniowych obrad była architektura Sun ONE (Open Network Environment) - koncepcja otoczenia sieciowego opartego na otwartych standardach (Java, XML, LDAP).

Prawie 800 słuchaczy zapoznało się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami Suna. Obrady zdominował temat Sun ONE, otwartej architektury pozwalającej na tworzenie aplikacji i usług sieciowych nowej generacji na dowolnej platformie systemowej.

Zobacz również:

  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Koncepcja nowych, "inteligentnych" usług dostępnych w sieci dla każdego i za pomocą dowolnego narzędzia (palmtop, komputer PC, telefon komórkowy) jest realizowana na bazie trzech otwartych standardów: Java, XML i LDAP.

Zdaniem przedstawicieli Suna, już w przyszłym roku inteligentne usługi sieciowe będą wykorzystywane przez firmy w działalności B2B. Natomiast naprawdę popularne i powszechnie dostępne dla użytkownika indywidualnego staną się nie wcześniej niż za 2-3 lata.

Doug Kaewert, wiceprezes Sun Developer Network Group, powiedział: "Nasza koncepcja Sun ONE pozwala już dziś na wykorzystanie dostępnych technologii do budowania aplikacji sieciowych i stopniową migrację do środowiska usług sieciowych nowej generacji. Myślę, że już w przyszłym roku firmy zaczną wprowadzać inteligentne usługi sieciowe do kluczowych obszarów swojej działalności biznesowej."

Warszawska konferencja była częścią ogólnoświatowego programu konferencji Sun Tech Days, organizowanych przez Suna w strategicznych dla firmy miejscach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200