Sun Microsystems będzie miał nowego szefa

Scott McNealy, przez ostatnie 22 lata dyrektor wykonawczy firmy, ustępuje ze stanowiska, po publikacji najnowszego raportu finansowego. W ostatnim kwartale Sun miał 217 mln USD straty.

McNealy ujawnił, że rada dyrektorów wybrała od razu na jego następcę Jonathana Schwartza, pełniącego funkcję dyrektora operacyjnego.

Strata w wysokości 217 mln USD jest związana z kosztami przejęć innych producentów i restrukturyzacji firmy. W trzecim kwartale poprzedniego roku rozliczeniowego, Sun odnotował straty w wysokości 28 mln USD. Przychody spółki w podsumowanym kwartale wzrosły o 21 proc. do 3,2 mld USD po częsci dzięki niedawnej akwizycji StorageTeka.

Zobacz również:

  • CEO i kadra kierownicza nie przywiązują uwagi do haseł

Od ostatnich pięciu lat Sun boryka się z problemami finansowymi. Specjaliści wskazują, że firma nie doceniła zagrożeń płynących ze strony systemów platformy x86, starając się w ostatnim czasie zwiększyć swoją konkurencyjność przez wprowadzenie na rynek serwerów opartych na nowym, ośmiordzeniowym układzie UltraSparc T1, charakteryzującym się wyjątkowo niskim poborem mocy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200