Sukces polskiej spółki technologicznej

Wrocławska, notowana na rynku głównym GPW, spółka technologiczna DataWalk ma powody do zadowolenia. Konsorcjum z jej udziałem ma ramowy projekt w DOJ (United States Department of Justice; Departament Sprawiedliwości USA) ), który przewiduje dostawę dla tego departamentu rozwiązań i usług w obszarze analityki IT.

Departamentem Sprawiedliwości szukał systemu analitycznego, który zapewnia ponadprzeciętną elastyczność oraz szybkość we wdrożeniu. Przy czym system powinien być efektywny kosztowo i skalowany do setek terabajtów i petabajtów danych. DataWalk doskonale spełnił te wymagania.

Zaproponowane przez konsorcjum rozwiązania bazują na najbardziej zaawansowanych technologiach z obszarów analityki Big Data, Machine Learning i sztucznej inteligencji (AI). Istotnym elementem wybranej przez DOJ oferty jest polska platforma analityczna DataWalk. Całkowita wartość projektu wynosi około 500 mln USD, które przypadną firmom z sześciu konsorcjów.

Zobacz również:

  • Snowflake Polska świętuje trzecie urodziny
  • Architekturze Arm rośnie groźny rywal

DataWalk posiada w 100% zależną spółkę w Stanach Zjednoczonych działającą pod nazwą DataWalk Inc., w której pracują współtwórcy sukcesu takich firm jak Oracle, 3PAR czy Visual Analitycs.

Liderem konsorcjum jest RII (Research Innovations Incorporated) – firma realizująca projekty na rzecz organów ścigania, wojska, agencji wywiadu i instytucji finansowych. Poza RII i DataWalk w konsorcjum występują również takie firmy jak m.in. SAP National Security Services, Axiologic Solutions, Text IQ, a także eksperci z Accenture Federal Services oraz Ernst & Young. Udział DataWalk w projekcie to wyraz dużego zaufania, a jednocześnie kolejne potwierdzenie, że polska platforma jest w stanie zmierzyć się z największymi wyzwaniami analitycznymi.

„Obecność polskiej technologii w projekcie na rzecz amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, wśród najlepszych dostawców, ekspertów i największych danych, to bez wątpienia historyczny sukces polskiego IT”, mówi Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk SA.

I dodaje, „Imponująca jest też wartość projektu, około 500 milionów dolarów, które mają być wydane w ciągu najbliższych pięciu lat. To prawdopodobnie największa umowa ramowa, w której uczestniczy polska firma informatyczna. Negocjowanie umów w projektach rządowych trwa zazwyczaj 2-3 lata, posiadając dostęp do projektów w ramach umowy ramowej, możemy walczyć o zamówienia, które mogą być realizowane dużo szybciej”.

Źródło: DataWalk

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200