Sukces drukowany

HP przedstawił nowy sprzęt i oprogramowanie do zarządzania drukiem i dokumentami, a także plany dotyczące rozwoju usług outsourcingu w tej dziedzinie.

HP przedstawił nowy sprzęt i oprogramowanie do zarządzania drukiem i dokumentami, a także plany dotyczące rozwoju usług outsourcingu w tej dziedzinie.

Firma zaprezentowała "największe w historii rozszerzenie oferty drukarek wielofunkcyjnych", wprowadzając 6 modeli laserowych drukarek i urządzeń MFP (monochromatycznych i kolorowych) przeznaczonych do zastosowań biurowych. Jednocześnie zapowiada wprowadzenie nowej technologii druku atramentowego HP Edgeline do drukarek umożliwiających obsługę druku wielkonakładowego, które mają pojawić się na rynku wiosną 2007 r.

Zapowiedzi HP nie ograniczają się jednak wyłącznie do sprzętu. Firma zapowiada wprowadzenie do oferty nowego oprogramowania oraz usług związanych z zarządzaniem dokumentami, przetwarzaniem obrazów i pracą grupową wewnątrz przedsiębiorstw. W związku z nową inicjatywą HP przedstawił też plany zwiększenia liczebności i podniesienia kwalifikacji pracowników działów sprzedaży, co ma "podnieść poziom obsługi oraz ułatwić użytkownikom dostęp do informacji oraz kontroli nad prowadzoną działalnością".

Druk wierszowy w atramencie

Sukces drukowany

Urządzenie wielofunkcyjne hp laserjet m4345

HP Edgeline to nowa technologia druku atramentowego, której koncepcja jest wzorowana na znanej od dziesiątków lat i wykorzystywanej w wierszowych drukarkach uderzeniowych technologii liniowych głowic. Drukują one jednocześnie na całej szerokości nośnika, bez potrzeby ich poprzecznego przemieszczania w czasie druku.

HP Edgeline ma umożliwić wyjątkowo szybki druk jednoprzebiegowy przy zachowaniu wysokiej precyzji i jakości. Bliższe szczegóły dotyczące parametrów głowic, ich architektury, rozdzielczości i szybkości druku nie są jednak ujawniane do czasu premiery nowych urządzeń, która nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu 2007 r.

Dotychczas jedną z barier ograniczających szybkość druku atramentowego był czas niezbędny do wyschnięcia atramentu. Według przedstawicieli firmy nowe Vivera opracowane w laboratoriach HP wysychają na tyle szybko, że problem ten się nie pojawia. W technologię HP Edgeline już wyposażono, wprowadzone wcześniej kioski fotograficzne HP Photosmart Express Station oraz drukarkę HP Photosmart pm1000 Microlab, które drukują odbitki standardowych fotografii w pięć sekund.

Liniowe głowice atramentowe mogą znaleźć szersze zastosowanie, bo technologia ta umożliwia względnie szybkie i łatwe przystosowanie do implementacji zarówno w małych drukarkach domowych do szybkiego druku zdjęć, jak i wysokonakładowych systemach druku przemysłowego lub biurowego.

Samodzielnie i z partnerami

Równolegle z zapowiedziami nowych urządzeń HP rozszerzył ofertę rozwiązań i usług w zakresie zabezpieczeń oraz zarządzania skanowaniem i drukowaniem dokumentów. HP International Printing for HP Output Server to aplikacja umożliwiająca pobieranie dokumentów w formacie Unicode (np. z systemu SAP), ich przetwarzanie i automatyczne przesyłanie do innych aplikacji w odpowiednio dostosowanym formacie.

Job Manager to z kolei internetowy program usługowy serwera HP Output Server przeznaczony do śledzenia i zarządzania dokumentami. Udostępnia on funkcję uwierzytelniania z jednokrotnym logowaniem i dostęp do jednej lub wielu domen. HP Web JetAdmin 8.1 to nowa wersja tego oprogramowania rozszerzona o moduł Report Generation Plug-in 3.1 (RGP 3.1). Pozwala on tworzyć większą niż dotąd liczbę raportów i zapewnia bardziej szczegółowe śledzenie i optymalizację wykorzystania zasobów.

HP wprowadza też do oferty nowe wersje własnego oprogramowania, jak również aplikacje firm partnerskich. eCopy Desktop to opracowana przez firmę eCopy aplikacja, która jest instalowana na komputerze PC i umożliwia zarządzanie dokumentami w formacie PDF, ich modyfikowanie, współużytkowanie, a także skanowanie dokumentów bezpośrednio z urządzenia wielofunkcyjnego HP do eCopy Desktop. Kofax Ascent - oprogramowanie Kofax zintegrowane z urządzeniami wielofunkcyjnymi HP, umożliwiające zautomatyzowane pobieranie informacji ze skanowanych dokumentów lub formularzy biznesowych i ich przesyłanie do aplikacji lub baz danych.

NSi AutoStore - aplikacja firmy Nsi, umożliwiająca włączanie skanowanych dokumentów do systemów zarządzania treścią i aplikacji biznesowych. Omtool AccuRoute - rozszerzona, przystosowana do współpracy z urządzeniami HP wersja korporacyjnego oprogramowania firmy Omtool do przesyłania dokumentów do drukarek wielofunkcyjnych.

Wszystkie wymienione aplikacje są oferowane w Polsce. Dyrektor sprzedaży w IPG Stanisław Leszczyński zapewnia, że narzędzia HP będą zlokalizowane, natomiast w przypadku programów innych firm decyzje o przygotowaniu polskich interfejsów zależą od producenta - na razie oferowane będą tylko wersje angielskie.

Sprzedaż i integracja oprogramowania będzie realizowana za pośrednictwem lokalnych firm partnerskich, które przystąpiły do programu HP IPSS (Imaging and Printing Services and Solutions). W przypadku największych klientów możliwa jest ich obsługa bezpośrednio przez HP.

Więcej usług - również w Polsce

Nowe usługi HP związane z zarządzaniem dokumentami to skanowanie dokumentów i ocena poziomu bezpieczeństwa (Document Capture and Security Assessment) oraz skanowanie dokumentów z zapewnieniem ich bezpieczeństwa (Document Capture and Security Delivery).

W związku z rozszerzeniem oferty usług i aplikacji HP planuje zatrudnić na świecie "setki wysoko wykwalifikowanych konsultantów ds. sprzedaży, którzy będą opiekować się 2300 najważniejszymi klientami". Firma zamierza też tworzyć zespoły specjalistów w dziedzinie technologii, usług i procesów biznesowych. To sygnał, że HP intensywniej będzie wchodzić na rynek outsourcingu procesów drukowania i zarządzania dokumentami.

Plany te dotyczą również Polski. "W ciągu najbliższych dwóch lat HP Polska zamierza zatrudnić kilkunastu nowych specjalistów" - mówi Stanisław Leszczyński. Natomiast do kategorii "najważniejszych klientów" na razie zakwalifikowano w naszym kraju 5 firm. W Polsce też tworzone będą zespoły konsultingowe do wspomagania dużych wdrożeń, a cena ich usług ma być "oparta na stawkach rynkowych".


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200