Subiekt i asystenci

InsERT proponuje firmom handlowym rozwiązanie, które przywraca użyteczność starych komputerów PC.

InsERT proponuje firmom handlowym rozwiązanie, które przywraca użyteczność starych komputerów PC.

Aplikacja do obsługi sprzedaży Subiekt od końca ub.r. jest dostępna na platformie Windows. Jej producent, firma z Wrocławia, niedawno wprowadził do oferty program Asystent Subiekta, który umożliwia wystawianie podstawowych dokumentów sprzedaży. Jego największą zaletą są niskie wymagania sprzętowe - działa na komputerach klasy 486, z 8 MB RAM pod kontrolą DOS.

Tani pomocnik

Asystent Subiekta może współpracować z wersją Subiekt dla Windows 1.02 lub nowszą, która została wyposażona w moduł Serwer Asystentów Subiekta. Podczas konfiguracji tego modułu można ustalić zasady dostępu do programów Asystent Subiekta. Wszystkie wprowadzone na stanowiskach sprzedaży dokumenty są zapisywane bezpośrednio w bazach systemu obsługi sprzedaży. System może pracować w trybie online (w sieci) lub offline (bez podłączenia do sieci). W tym ostatnim przypadku dane są kopiowane okresowo do głównego komputera, na którym działa Subiekt dla Windows.

Ważniejsze funkcje programu Asystent Subiekta to wystawianie faktur VAT i paragonów (brak możliwości poprawiania lub usuwania dokumentów), drukowanie dokumentów i współpraca z drukarkami fiskalnymi. Program obsługuje też kartoteki towarów, usług i kontrahentów.

Dla rosnącej firmy

Producenci oprogramowania, którzy oferowali aplikacje dla małych firm, starają się, by ich oferta stała się bardziej uniwersalna i trafiała także do większych odbiorców. Subiekt i Asystent Subiekta to przykład takiej strategii zastosowanej przez InsERT. Wykorzystaniem Subiekta dla Windows - z możliwością rozbudowy systemu przez dodanie w funkcji "terminali" PC z procesorem 80486 - powinny być zainteresowane nawet duże firmy. Asystent Subiekta kosztuje ok. 100 zł.


TOP 200