Stworzone do pracy pod presją, stworzone do budowania przewag

Materiał promocyjny Oferta partnerów technologicznych HPE i AMD, kierowana do sektora małych i średnich przedsiębiorstw może pomóc firmom w lepszym zarządzaniu infrastrukturą IT. Dzięki synergii tych producentów organizacje mogą otrzymać potężne wsparcie w budowaniu swojej przewagi rynkowej w niepewnym, ale też i wymagającym czasie.

Rozwój technologiczny i konkurencyjny rynku rozwiązań IT skutkuje między innymi nieustannym obniżaniem progu wejścia w najnowsze technologie. Demokratyzacja IT powoduje, że dziś nawet mniejsze organizacje mogą z powodzeniem korzystać z narzędzi i usług dostępnych do niedawna głównie dla sektora enterprise.

Oznacza to, że dostawcy rozwiązań technologicznych zaczynają działać na nowym, bardzo szybko rozwijającym się rynku, który jest świadomy i wyedukowany – proponowane mu rozwiązania muszą spełniać wyśrubowane normy jakości, wydajności i niezawodności.

SMB – nowe, wymagające otwarcie

Mniejsze organizacje poszukują sposobów na optymalizację infrastruktury własnej, by – szczególnie dziś, w trudnych realiach pandemii, zapewnić nie tylko ciągłość działania przedsiębiorstw, ale skutecznie budować przewagę konkurencyjną. Czego więc szukają? Skalowalnej, wydajnej, prostej w zarządzaniu, zautomatyzowanej infrastruktury IT. Ich potrzeby nie różnią się więc od wymagań stawianych producentom przez firmy większe, z tą jednak różnicą, że inwestycja w nowe produkty dla firm z sektora SMB oznacza proporcjonalnie spory wydatek. Dlatego przedsiębiorstwa muszą być pewne, że dokonany przez nich wybór jest optymalny i w dłuższej perspektywie po prostu się opłaci.

Po drugiej stronie znajdują się producenci IT, którzy bardzo często dzięki synergii uzyskiwanej przez strategiczne partnerstwa, są w stanie dostarczyć najwyższej klasy rozwiązania, których parametry będą w stanie przekonać nawet największych sceptyków do słuszności inwestycji i umożliwić im wejście w cyfrową transformację.

Przykładem udanego partnerstwa technologicznego, zdolnego dostarczyć na rynek rozwiązania klasy premium, jest współpraca HPE i AMD. HPE od dłuższego czasu nie tylko przygląda się mniejszym firmom, ale aktywnie wprowadza liczne propozycje dla tego segmentu rynku. To ciekawy kierunek rozwoju, wskazywany przez ekspertów jako jeden z kluczowych dla przyszłości technologicznej. Firmy zawierają z dostawcami innych technologii partnerstwa, by stworzyć funkcjonalny, budujący rynkową przewagę produkt.

Sojusz HPE i producenta procesorów AMD trwa już od 16 lat. Współpraca tych dwóch wielkich marek rozpoczęła się już w 2004 roku. Wówczas w ofercie sprzętowej HP pojawiły się pierwsze serwery z procesorami AMD Opteron. Najlepszą weryfikacją słuszności podejmowanych aliansów jest sam rynek. W tym wypadku ocena musiała być wysoka, skoro partnerstwo nadal istnieje, oferując od 2017 roku sprzęt z najnowszą rodziną procesorów AMD EPYC, a portfolio urządzeń opartych na tych nowoczesnych procesorach powiększa się praktycznie z kwartału na kwartał.Dlaczego warto rozważyć HPE ProLiant DL385Gen10 Plus?Pobierz i optymalizuj wydajność, rozmieszczenie i efektywność obciążeń, zapewniając szybsze osiąganie lepszych wyników.

Pobierz materiał!

Wsparcie dla środowisk hybrydowych

Co zatem ma do zaoferowania organizacjom technologiczny duet? Całą paletę rozwiązań, które odpowiadają na wiele potrzeb cyfryzujących się organizacji – od szybkości procesów, elastyczności i mocy, po zapewnienie bezpieczeństwa na wielu poziomach. To przede wszystkim elementy technologiczne, które mogą być wykorzystane do budowy hybrydowej infrastruktury IT. Rynek szeroko sięgał w ostatnich latach po rozwiązania chmurowe. Praktyka pokazuje jednak, że świat technologiczny zmierza nie tyle w kierunku samej chmury, ale raczej dąży do budowania wielowątkowych, hybrydowych ekosystemów, w których w pełni zostanie wykorzystana zarówno infrastruktura własna (model on-premise) jak i trend muticloudu. W poszukiwaniu najbardziej efektywnych rozwiązań firmy coraz częściej sięgają po środowiska hybrydowe, w których budują swoje aplikacje. Mniejsze znaczenie ma już fakt czy dane przetwarzane są w firmowych centrach danych, w chmurze prywatnej czy publicznej, ale ważne jest to, jak szybko i jak zwinnie istotne informacje będą przetworzone i wywołane, niezależnie od aktualnego obciążenia systemów.

Wykorzystanie atrybutów chmurowych, takich jak szybkość, skalowalność, elastyczność, do budowania własnych unikalnych ekosystemów, oznacza, że firmy muszą postawić na mocne, dające bezpieczeństwo procesów serce infrastruktury. Warto wskazać tu serwery HPE ProLiant Gen10 Plus, które są zaprojektowane tak, aby wykorzystać wszystkie możliwości drugiej generacji procesorów AMD EPYC, przeznaczonych do pracy w warunkach dużych obciążeń i z dużymi zbiorami danych.

Najczęściej kupowanymi modelami są tutaj HPE ProLiant DL 325 i HPE ProLiant DL 385 Gen10 Plus, o ponadprzeciętnej wydajności, właśnie dzięki zastosowaniu najnowszej generacji procesorów. Pierwsza z tych maszyn zapewnia wydajność systemu wyposażonego w dwa procesory przy kosztach systemu jednoprocesorowego. Tak wysoka wydajność procesów zapewnia wykorzystywana tutaj rodzina procesorów serii AMD EPYC™ 7000, oferująca do 64 rdzeni.

Dzięki temu serwer może szybciej uruchamiać symulacje wielowątkowe i jednocześnie wykonywać większą liczbę zadań jednowątkowych. Testy wydajnościowe pokazują też, że instancje z procesorami AMD EPYC zapewniają znacząco niższe koszty obliczeń. „Serwery HPE wyposażone w wysokowydajną technologię AMD EPYC oferują dużo wyższą wydajność, nie wspominając o lepszym stosunku wydajności do ceny i wydajności na wat, co przekłada się na niższy całkowity koszt posiadania” – tłumaczy Paweł Wójcik, HPE IHG BU Lead.

HCI i dHCI

Hiperkonwergencja to gorący temat technologiczny. Na rynku pojawia się coraz więcej takich rozwiązań, a jednym z nich jest HPE SimpliVity. Dzięki tej technologii nawet małe i średnie przedsiębiorstwa mogą efektywnie zarządzać swoimi zasobami, Hiperkonwergencja, obejmująca infrastrukturę obliczeniową, sieciową i storage’ową, integruje te elementy w całość zarządzaną jednym rozwiązaniem jednego dostawcy, co daje organizacji pełną kontrolę nad procesami, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności, skalowalności i wydajności. Takie rozwiązania umożliwiają budowanie środowiska, które może być elementem hybrydowego IT w firmie. Ta platforma do zarządzania danymi realizuje też procesy deduplikacji, kompresji danych i backupu.

W tym rozwiązaniu swoje zastosowanie znalazły wspomniane wcześniej wysokowydajne procesory AMD EPYC. „Efektywność HPE Nimble Storage dHCI i wykorzystanie jej zasobów możemy określić jednym zdaniem: Zero niewykorzystanych zasobów. Jeżeli wzrost ilości danych w przedsiębiorstwie wymaga zwiększenia pojemności pamięci masowej, wystarczy dodać kolejny moduł pamięci masowej. Jeśli jakieś obciążenie wymaga zwiększenia wydajności pamięci masowej, wystarczy dodać więcej kontrolerów HPE Nimble Storage. Jeśli jednak obciążenia wymagają większej mocy obliczeniowej, wystarczy dodać tylko więcej serwerów ProLiant, wyposażonych w procesory AMD EPYC. Użytkownicy HPE Nimble Storage dHCI mogą również wykorzystywać jako węzły obliczeniowe posiadane już serwery HPE ProLiant Gen9, Gen10 czy Gen10 Plus. Ta opcja oznacza jeszcze większą wartość w przypadku istniejących środowisk HPE ProLiant” – zaznacza Paweł Wójcik.

Synergia HPE i AMD jest wykorzystywana również w tych najnowszych rozwiązaniach. O ile wspomniana hiperkonwergencja upraszcza infrastrukturę i sposób jej zarządzania, o krok dalej idzie kolejna propozycja, czyli HPE Nimble Storage dHCI (disaggregated hyper-converged infrastructure) - praktycznie bezobsługowa pamięć masowa typu all-flash, przeznaczona do pracy w chmurze i objęta gwarancją dostępności. Jej sercem jest 64-rdzeniowy procesor AMD EPYC o ogromnej wydajności, pozwalający bez wysiłku tworzyć większe liczby wirtualnych maszyn przy tej samej liczbie CPU i serwerów, co wpływa na oszczędności w całkowitych kosztach (ten procesor jest zdolny zasilać nie 300 a 600 wirtualnych pulpitów).

W przypadku hiperkonwergentej platformy skalowanie odbywało się poprzez dokładanie kolejnych węzłów, które miały w sobie zarówno storage (dyski) jak i moc przetwarzania (compute). Liniowe skalowanie jednak nie zawsze odpowiadało na aktualne potrzeby organizacji. dHCI łączy w sobie zalety HCI i możliwość wcześniej wspomnianego, osobnego skalowania storage i macierzy, przy jednoczesnym zapewnieniu dostępności takich usług w zakresie danych jak redukcja danych on-line, snapshoty, szyfrowanie, jakość usług czy replikacja.Inteligentna automatyzacjaPobierz i poznaj wszystkie funkcje oraz docelowe przypadki użycia Serwera ProLiant DL325Gen10 Plus.

Pobierz materiał!

Bezpieczny duet

Ważnym elementem wspólnej propozycji technologicznej HPE i AMD jest bezpieczeństwo, realizowane zarówno na poziomie sprzętowym jak i oprogramowania układowego. Serwery HPE posiadają zabezpieczenia Silicon root of trust, czyli rozwiązanie bezpieczeństwa odpowiadające na cybernetyczne zagrożenia już na poziomie samego procesora. Technologia ochrania serwer przed atakami typu malware, które mogłyby zostać skierowane na firmware i jednocześnie pozwala oprogramowaniu sprzętowemu wrócić do stanu przed atakiem, zachowując ciągłość jego pracy. To rozwiązanie dodatkowo wspierane jest wbudowanymi zabezpieczeniami i szyfrowaniem procesorów AMD EPYC. Tak defensywny duet daje najwyższy poziom pewności, że firmowe dane będą bezpieczne, a sprzęt odporny na niepożądane działania czy ataki.

AMD nieustannie usprawnia architekturę poprzez nowe generacje, dbając o skuteczność architektury przeciwko cyberatakom w przyszłości. Obok silnej architektury, każdy układ AMD jest dostarczany z dedykowanym procesorem zabezpieczającym AMD Secure Processor (ASP), który pełni funkcję sprzętowego systemu Root of Trust. ASP zapewnia platformie spójność poprzez uwierzytelnianie początkowego oprogramowania sprzętowego zainstalowanego na platformie. Możliwość uwierzytelniania każdego nowego oprogramowania sprzętowego systemu oznacza silniejszą ochronę przed fałszywym bądź złośliwym oprogramowaniem. W przypadku wykrycia błędów lub ingerencji dostęp jest automatycznie blokowany. To wpływa na bezpieczne uruchamianie systemu oraz ochronę działań – wyjaśnia Tomasz Włastowski, Commercial Sales Manager Business Development w AMD GmbH.

Organizacje poszukujące wydajnych, prostych w zarządzaniu rozwiązań infrastrukturalnych muszą w swoich planach uwzględniać tak mocne propozycje jak te oferowane przez partnerstwo HPE I AMD. Doświadczenie i unikalne technologie, które każda ze stron wnosi do tego partnerstwa są gwarantem dobrej inwestycji, która pomoże firmie poprawić procesy i funkcjonowanie infrastruktury.