Studenci wolą pewną pracę niż wysokie zarobki

Wyniki tegorocznego badania Universum Student Survey pokazują, że studenci wkraczający na rynek pracy mają mniejsze oczekiwania finansowe niż w latach ubiegłych.

Ich głównym celem zawodowym jest stabilizacja zatrudnienia. Studenci wybrali też idealnych ich zdaniem pracodawców. W branży IT na podium stanęły: Google Poland, Microsoft i IBM Polska.

Obecnie dla studentów bardzo ważnym aspektem i jednym z głównych celów w przyszłej karierze jest zdobycie pewnego i stabilnego zatrudnienia. Aż dla 64% badanych studentów stabilizacja w pracy była głównym celem zawodowym. Dla 51% ważne jest, by stać się ekspertem, a dla 47% kluczowa jest równowaga między życiem zawodowym i prywatnym. Tylko dla 14% polskich studentów ważna jest możliwość kariery zagranicznej, a dla 13% możliwość zarządzania zespołem. Z kolei dla studentów z innych krajów priorytetem jest równowaga między życiem zawodowym i prywatnym, możliwość kariery zagranicznej oraz zarządzanie zespołem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200