Strategiczne porozumienie F5 z AWS

Firma F5 (dostawca usług aplikacyjnych dla chmury hybrydowej) ogłosiła iż podpisała z Amazon Web Services strategiczną umowę o współpracy. Ocenia się, że zwiększy ona zdolność firm do wykorzystywania rozwiązań F5 typu SaaS (Software as a Service) i natywnych dla chmury usług aplikacyjnych służących do przenoszenia, budowania, ochrony i zarządzania ich aplikacjami na AWS.

Ustrukturyzowane ramy porozumienia pozwolą klientom uzyskać zgodny i skalowalny model operacyjny dla ich zasobów aplikacyjnych na AWS, z możliwością jednoczesnego odkrywania innowacji, które usprawnią migrację i zarządzanie aplikacjami w chmurze. Umowa ułatwi też korzystanie z rozwiązań F5 dla nowych, natywnych dla chmury środowisk aplikacyjnych i przeniesienie dotychczasowych obciążeń z F5 do AWS.

Ściśle współpracowaliśmy z AWS przez lata, szczególnie ostatnio nad naszą ofertą SaaS dla F5 Cloud Services. Razem z AWS dostarczamy zestaw rozwiązań, które pomagają przedsiębiorcom na szybkie i bezpieczne rozmieszczanie aplikacji, z gwarancją ich wydajności i zgodności z polityką firmy”, mówi Chad Whalen, Executive Vice President, Worldwide Sales w F5. I dodaje, „Jest to zgodne z naszą strategią wspierania nowoczesnych praktyk DeevOps . Służymy zespołom inżynieryjnym możliwościami budowania najbardziej efektywnej ścieżki od kodu do konsumenta”.

Zobacz również:

  • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud
  • Chatboty firmy OpenAI będą się szkolić na danych publikowanych przez serwis Reddit
  • Tak projektuje się peryferia - z wizytą w siedzibie Logitech

Przedsiębiorstwa adaptują chmurę aby przyśpieszyć cykle innowacyjne i zwiększyć wydajność, choć wiele z nich musi w tym celu utrzymywać osobne centra danych i środowiska chmurowe. Zwiększa to ich koszty operacyjne, rozbudowuje złożoność i podnosi ryzyko. Klienci tacy potrzebują hybrydowych rozwiązań chmurowych pozwalających ich aplikacjom pracować bezpiecznie i ze stałą wydajnością, bez względu na lokalizację.

Mariaż F5 z AWS umożliwia organizacjom używanie usług aplikacyjnych we wszystkich środowiskach. Dodatkowo, rozwiązania F5 sprawią, że zespołom DevOps i programistom aplikacji będzie znacznie łatwiej udostępniać, konfigurować oraz zarządzać usługami poprzez interfejsy API albo portale internetowe, bez konieczności dogłębnej znajomości sieci czy bezpieczeństwa.

F5 i AWS wypracują ścieżkę aktualizacji do usług aplikacyjnych F5 nowej generacji, zawierających takie rozwiążania, jak: F5 Cloud Services (natywne dla chmury, bazujące na Saas usługi aplikacyjne); BIG-IP Virtual Edition (bazujące na oprogramowaniu, w pełni funkcjonujące w warstwach 4-7 dostarczanie aplikacji i usług ochrony); NGINX (lekkie, skalowalne zarządzanie API wraz z kompleksowym oprogramowaniem proxy); Silverline (bazująca na chmurze platforma usług zarządzanych dla ochrony przez zagrożeniami aplikacyjnymi; oraz Aspen Mesh.

Nasza nowa strategia chmurowa, wykorzystująca rozwiązania F5 na AWS, pozwala nam na dostarczanie klientom szybszych, niezawodnych, bezpiecznych i skalowalnych aplikacji sieciowych. Dostarczamy teraz więcej informacji i danych, szybciej niż kiedykolwiek”, powiedział Chip Anderson, Founder and President of StockCharts.com).

„Nasze strategiczne porozumienie wynosi historyczną relację na wyższy poziom. To będzie znacząca wartość dla klientów, którzy budują nowe, natywne dla chmury aplikacje na AWS oraz przenoszą do AWS rosnącą liczbę środowisk krytycznych, jak SAP czy Windows”, mówi Mike Claywille, Vice president, Worldwide Commercial Sales and Business Development w AWS.

Źródło: Monday PR

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200