Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl

NTT DATA Business Solutions, Platynowy Partner SAP oraz Beyond.pl, dostawca usług data center, chmury i Managed Services nawiązały strategiczny alians. Celem współpracy jest wsparcie cyfrowej transformacji firm poprzez dostarczanie jednych z najbezpieczniejszych w regionie Europy usług utrzymania środowisk IT.

Fot. mat PR

Na podstawie zawartej umowy NTT DATA Business Solutions będzie utrzymywać środowiska swoich klientów w prywatnej chmurze obliczeniowej w Beyond.pl Data Center 2. Jest to aktualnie jedyne centrum danych w Unii Europejskiej posiadające zarówno normę EN 50600 Klasy 4, jak i certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4, które potwierdzają najwyższe standardy bezpieczeństwa dla obiektów data center. Z nowej oferty będą korzystać europejscy klienci NTT DATA Business Solutions, m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Czech, Słowacji.

„Dziś bardziej niż kiedykolwiek korzystanie z najlepszej jakości centrów danych dla krytycznych systemów i danych jest sposobem na budowanie bezpieczeństwa biznesu. Priorytetem NTT DATA Business Solutions jest jak najlepsza opieka nad rozwiązaniami naszych klientów, stąd w zakresie usług utrzymania środowisk IT zdecydowaliśmy się na uruchomienie kooperacji z Beyond.pl. Obiekt Data Center 2 to światowej klasy centrum danych, dzięki czemu w zakresie usług związanych z systemami IT nasza oferta staje się propozycją z najwyższej półki” – mówi Piotr Grzegorski, Prezes Zarządu w NTT DATA Business Solutions sp. z o.o.

Zobacz również:

  • Jak poruszać się w morzu danych?
  • TikTok z centrami danych w Europie

Data Center 2 jest w 100% zasilane zieloną energią i charakteryzuje się najbardziej korzystnym w regionie wskaźnikiem efektywności energetycznej PUE na poziomie 1.2.

„Współpraca Beyond.pl i NTT DATA Business Solutions to dla firm pracujących na rozwiązaniach SAP optymalna propozycja biznesowa. Łączymy to co najlepsze z obu naszych spółek, aby biznes klientów działał bez żadnych zakłóceń. Kluczowe aplikacje biznesowe są podwójnie zabezpieczone – w

wymiarze operacyjnym i infrastrukturalnym. Zespół Beyond.pl od wielu lat obsługuje infrastrukturę IT wymagających klientów, mamy duże doświadczenie

know-how i zaplecze techniczne do utrzymywania rozbudowanych środowisk IT. Przedsiębiorstwa z Polski i Europy wybierają nas, ponieważ łączymy bezpieczeństwo, kompleksowe wsparcie IT inżynierów oraz efektywność kosztową Dla wielu obecnych i przyszłych klientów NTT DATA Business Solutions dodatkową wartością będzie także nasze zrównoważone podejście do utrzymywania środowisk IT. Z własnego doświadczenia wiemy, że spółki korzystające z rozwiązań SAP to liderzy ESG w swoich sektorach, którzy coraz częściej poszukują partnerów technologicznych podzielających ich wartości w zakresie odpowiedzianego biznesu” - mówi Wojciech Stramski, Prezes Zarządu w Beyond.pl.

„Nasza współpraca to odpowiedź na potrzeby klientów, dla których bezpieczeństwo krytycznych aplikacji ma najwyższy priorytet. Naszym celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług w każdym wymiarze, zarówno wdrożeń SAP, wsparcia aplikacyjnego, jak i od strony środowiska przetwarzania danych. Partnerstwo z Beyond.pl pozwala nam wejść na wyższy poziom jakości w dostarczaniu naszych usług, wzbogacenie naszej oferty kierowanej do lokalnych klientów, jak i wzmocnienie roli Polski w naszej europejskiej strategii rozwoju usług data center” - mówi Yves Flamant, Head of Cloud Infrastructure Services Poland, Global Managed Services, NTT DATA Business Solutions AG.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200