StorEdge ESM oparte na CIM

Sun udostępnił oprogramowanie do zarządzania pamięcią masową, spełniające wymagania CIM ($Common Information Model$).

StorEdge Enterprise Storage Manger (ESM) pozwala na zarządzanie środowiskiem pamięci masowej z pojedynczego interfejsu zarządzania. Zawiera w jednym pakiecie mechanizmy wykrywania i konfigurowania urządzeń, monitorowania i diagnozowania, jak również raportowania.

Oprogramowanie ESM jest oparte na WBEM (Web-based Enterprise Mangement) i CIM, opracowanych przez DMTF (Desktop Mangement Task Force). Nie tak dawno specyfikacja WBEM-CIM nazywana specyfikacją Bluefin dla zarządzania heterogeniczną pamięcią masowa została przedłożona do standaryzacji w Storage Nerworks Industry Association. Pozwoli ona na zarządzanie z pojedynczego interfejsu sprzętem pochodzącym od różnych dostawców.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
  • Huawei prezentuje zaawansowaną ofertę rozwiązań dla centrów danych
  • Chrońmy swoje IT przed przerwami w dostawie prądu

Inni dostawcy pracujący nad produktami wykorzystującymi CIM, to: HP, EMC i IBM. HP i EMC, jak również HP i IBM, podpisały niedawno porozumienie o wymianie własnych API (Application Programming Interface) do zarządzania pamięciami masowymi. Sun nie zaangażował się jednak w wymianę API z innymi firmami.

StorEdge ESM opartona firmowej strategii Storage One i włączono do środowiska Sun ONE. Nowe oprogramowanie zarządza urządzeniami Hitachi Data Systems, QLogic i Brocade i jest dostępne na platformie Solaris. Jego cena zaczyna się od 15 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200