Stoper dla Windows – 3 doskonałe narzędzia

Chyba każdy z nas słyszał określenie: Czas nie czeka na nikogo. Warto używać aplikacji do mierzenia czasu, jeśli chcemy zatroszczyć się o własną produktywność.

Stoper dla Windows / Fot. Materiały własne

Stoper dla Windows / Fot. Materiały własne

Możemy używać stopera bezpośrednio w telefonie albo tego zintegrowanego w systemie Windows. Ale są też inne, niezależne aplikacje, które często oferują szerszą funkcjonalność. Wyjaśniamy na co można liczyć.

Polecane aplikacje mogą być używane w systemie Windows i nierzadko zapewniają dostęp do funkcji, których nie znajdziemy w domyślnym stoperze. Przygotowaliśmy 3 polecane narzędzia.

Zobacz również:

  • 5 kluczowych korzyści z optymalizacji narzędzi technologicznych dla pracowników

1. Visual Timers - stoper wizualny

Aplikacja dostępna dla Windows, w której skonfigurujemy wygląd i dźwięki dla każdego timera. Pozwala na jednoczesne uruchamianie kilku minutników - w dodatku możemy je ustawić w odpowiedniej kolejności (tak, aby np. jeden uruchamiał się za drugim).

Bez trudu wybierzemy też takie funkcje jak czas powtarzania, wydłużanie czasu, gdy stoper jest już uruchomiony, czy powiadomienia w tle.

Aplikacja jest do pobrania w sklepie Microsoftu.

2. Clever Stopwatch - stoper dla sprytnych

Aplikacja cechuje się prostym, łatwym w użyciu interfejsem obsługi - stawia na minimalizm. Jednocześnie jest bezpłatna dla użytkowników Windows, a także ma kilka cech wartych uwagi.

Po pierwsze, umożliwia wyłączanie ekranu blokady systemu operacyjnego, gdy stoper jest włączony. Po drugie, możemy ustawiać niestandardowe lub wstępnie zdefiniowane czasy odliczania jako "własne preferencje". To raczej prosta aplikacja, ale ciągle oferuje pewne funkcje, których nie znajdziemy w domyślnym stoperze.

Clever Stopwatch znajdziemy w sklepie Microsoftu.

3. Free Timer

Jedna z najlepszych i w pełni konfigurowalnych aplikacji do mierzenia czasu dla Windows. Łatwa w użyciu, ze wszystkimi potrzebnymi funkcjami. Pomaga decydować o harmonogramie pracy i świetnie zarządzać czasem.

Free Timer to stoper z opcją tworzenia liczników czasu, aby wyświetlać np. pozostały czas jako kolorowa część tarczy zegara. Umożliwia ustawianie czasu w sekundach, minutah i godzinach. Po zakończeniu odliczania możemy też wybrać, aby narzędzie odtwarzało naszą ulubioną muzykę. Narzędzie można pobrać ze strony Softonic.

Bardzo dużo opcji, świetny interfejs - świetny stoper dla wymagających.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200