Steven Sinofsky odpowiedzialny za Windows 8 opuszcza Microsoft

Steven Sinofsky był odpowiedzialny za Windows 8 i jego nowy interfejs Metro.

Sinofsky opuszcza firmę bezzwłocznie, jego następcą została Julie Larson-Green, główny inżynier Windows 7. Larson-Green będzie kierować pracami działu oprogramowania i sprzętu dla Windows. Wspierała ją będzie CFO firmy Tami Reller, który przejmie zarządzanie działami od strony biznesowej.

Microsoft nie podał powodu odejścia Sinofskiego. W komunikacie szef firmy Steve Ballmer podziękował mu za pracę i dodał, że firma podąża w kierunku jeszcze ściślejszej współpracy pomiędzy zespołami i chce szybciej i w bardziej zintegrowany sposób wprowadzać nowe produkty.

Zobacz również:

  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC
Steven Sinofsky odpowiedzialny za Windows 8 opuszcza Microsoft

Steven Sinofsky podczas konferencji Build

Według bloga All Things D, rosło napięcie pomiędzy Sinfoskim i resztą menedżerskiego zespołu Microsoftu, który miał zastrzeżenia do jego pracy zespołowej. Microsoft twierdzi jednak oficjalnie, że decyzja była obopólna.

Steven Sinofsky piastował stanowisko President of Windows and Windows Live. Prezentował po praz pierwszy tablet Surface Microsoftu w Los Angeles. To on dwa lata temu powiedział mediom, że Microsoft planuje wersję Windows pod procesory ARM. Sinofsky w oświadczeniu komplementuje byłego już pracodawcę dziękując za lata spędzone w firmie.

Steven Sinofsky na bieżąco informował na blogu poświęconemy Windows 8 o postępach prac nad nowym systemem. Ostatni post nosił tytuł "Updating Windows 8 for General Availability" z 9 października Windows 8 miał premierę pod koniec ubiegłego miesiąca.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200