Steve Wozniak wypisał się z Facebooka

Coraz więcej osób - w tym wiele prominentnych postaci związanych z przemysłem IT - rezygnuje ostatnio z usług świadczonych przez sieć społecznościową Facebook. Powodem jest skandal związany z tym, że Facebook udostępniał poufne dane swoich klientów zewnętrznym firmom, takim jak Cambridge Analytica.

Decyzję taką podjął np. kilka dni temu Steve Wozniak - jeden z założycieli firmy Apple. Stwierdził, że postąpił gdyż uważa, że jego poufne dane gromadzone przez tę największą na świecie społeczniościową sieć nie są należycie chronione i nie ma żadnej pewności, że w pewnej chwili nie pojawią się w publicznej przestrzeni.

Steve Wozniak udzielił niedawno wywiadu poczytnemu serwisowi USA Today, w którym powiedział między innymi, "użytkownicy przekazują każdego dnia temu serwisowi swoje najbardziej poufne dane, a ten zarabia na nich, wykorzystując je np. w reklamach". I dodaje, '"niemała część zysków Facebooka jest generowana przez takie dane, a dostarczający je użytkownicy serwisu nie mają z tego nic".

Zobacz również:

Jednocześnie Wozniak chwali firmę Apple za to, że nie posuwa się do takich praktyk i lwią część zysków generują w jej przypadku dobrej jakości produkty, takie jak smartfony iPhone, a nie manipulowanie danymi pozyskiwanymi od użytkowników.


TOP 200