Steve Jobs uhonorowany wysokim odznaczeniem

Administracja amerykańska ogłosiła dzisiaj, że prezydent Biden podjął decyzję o przyznaniu pośmiertnie założycielowi firmy Apple (Steve Jobs) Medalu Wolności. Steve Jobs zmarł blisko jedenaście lat temu na raka trzustki i dołącza obecnie do listy 17-tu wybitnych Amerykanów (w tym tak znanych, jak aktor Denzel Washington czy senator John McCain), którym w tym roku przyznano taki medal.

Grafika: Wikipedia

Komentując swoją decyzję, Biały Dom napisał w opublikowanym z tej okazji dokumencie, „Steve Jobs zmarł w 2011 roku w wieku 56 lat i był współzałożycielem, dyrektorem naczelnym i prezesem korporacji Apple. Był też dyrektorem generalnym firmy Pixar i pełnił znaczącą rolę w Walt Disney Company. Jego wizja, wyobraźnia i kreatywność zaowocowały wieloma wynalazkami, które zmieniły i nadal zmieniają sposób komunikowania się świata, a także wyznaczyły kierunki rozwoju całego przemysłu komputerowego, muzycznego i filmowego, nie mówiąc już o sieciach bezprzewodowych”.

Steve Jobs w ciągu swojego życia wielokrotnie występował publicznie, promując i prezentując swoje wynalazki. Jedna cały czas strzegł swojej prywatności, również wtedy gdy zmagał się z rakiem Mimo to nadal był bardzo prywatnym człowiekiem i coraz bardziej w późniejszym życiu, gdy walczył z rakiem. Biały Dom przyzna mu oficjalnie nagrodę podczas specjalnej uroczystości, która odbędzie się 7-go lipca tego roku. Jak dotąd nie wiadomo, kto ją odbierze, ale prawdopodobnie będzie to jego żona Laurene Powell-Jobs, z którą wziął ślub w 1991 roku.

Zobacz również:

  • Nowa infrastruktura – nowe możliwości
  • Jak Apple zmieniło się od czasu odejścia Steve'a Jobsa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200