Steve Ballmer nadal krytykuje Microsoft za Windows 10 Mobile

Steve Ballmer, czyli poprzedni CEO Microsoftu, nie szczędzi cierpkich słów pod adresem swojego następcy. Po raz kolejny wypowiedział się na temat Windows 10 Mobile. Największy udziałowiec Microsoftu nie jest zadowolony z drogi, którą obrała jego była firma w kontekście rynku mobilnego.

Satya Nadella, czyli obecny szef Microsoftu, spotkał się z krytyką ze strony swojego poprzednika. Steve Ballmer nie wypowiada się dobrze o Windows 10 Mobile, czyli systemie mobilnym na smartfony opracowanym i udostępnionym klientom już po jego odejściu z firmy.

To nie pierwszy raz, kiedy Steve Ballmer, będący dzisiaj największym indywidualnym udziałowcem Microsoftu, wypowiada się o firmie zarządzanej przez jego następcę w kontekście rynku mobilnego. Już kilka tygodni temu uznał, że Uniwersalne Aplikacje nie sprawią, że teraz pojawią się aplikacje z desktopowego wydania Windows 10 i zostaną przystosowane do działania na smartfonach.

Zobacz również:

  • Te wiodące na rynku AI firmy zostaną prześwietlone, czy nie zwalczają konkurencji w sposób niezgodny z prawem
  • Microsoft zamierza przedłużyć żywot systemu Windows 10

Poprzedni CEO korporacji z Redmond teraz po raz kolejny stwierdził, że widzi przyszłość systemu operacyjnego Microsoftu na smartfonach w połączeniu z mechanizmem uruchamiania na tej platformie aplikacji napisanych z myślą o Androidzie. Jak na razie się na to jednak nie zanosi. Microsoft pracował nad tym w ramach projektu Astoria, ale prace zostały zawieszone.

Steve Ballmer zwrócił się publicznie do Satyi Nadelli, by przedstawił spójny plan dotyczący rozwoju Windows 10 Mobile. Przypomniał, że za jego rządów był plan by rozwijać dalej mobilny biznes na bazie działu mobilnego fińskiej Nokii.

Steve Ballmer nadal krytykuje Microsoft za Windows 10 Mobile

Steve Ballmer krytykuje Microsoft

Teraz znaczenie linii urządzeń Lumia jest znacznie mniejsze, niż w ostatnich latach. Tak jak jednak Ballmer krytykuje Satyę Nadellę za Windows 10 Mobile, tak chwali inne działy Microsoftu przynoszące zyski - ale widzi w tym też swoją zasługę.

źródło: neowin.net

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200