Sterować obiektowo Sterować obiektowo

Intellution wprowadza FIX Dynamics, nowe oprogramowanie do sterowania i wizualizacji procesów technologicznych.

Intellution wprowadza FIX Dynamics, nowe oprogramowanie do sterowania i wizualizacji procesów technologicznych.

Intellution opracowuje FIX Dynamics for Windows NT, oprogramowanie do nadzoru, wizualizacji i sterowania procesami technologicznymi, stosujące technologię obiektową. Jest to zintegrowane środowisko aplikacyjne do obiektowych modułów oprogramowania wykorzystujące technologie Active-X, COM, DCOM i OPC (OLE for Process Control) - nowy standard obiektów opracowany do zastosowań przemysłowych.

FIX Dynamics pozwala na rozszerzanie możliwości funkcjonalnych jądra systemu (i-core) przez dołączanie nowych obiektów. Jednocześnie, jak twierdzą przedstawiciele firmy, jest to pierwsze oprogramowanie tego typu wykorzystujące język skryptowy Visual Basic for Application 5.0, umożliwiający uzupełnienie systemu o niestandardowe procedury, niezbędne w specyficznych aplikacjach.

Dzięki zastosowaniu technologii obiektowej środowisko FIX Dynamics może być łatwo łączone z innymi aplikacjami pracującymi na różnych platformach sprzętowych i systemowych. Zgodność ze specyfikacjami COM, DCOM i TCP/IP zapewnia skalowalność systemu w lokalnych i rozległych systemach sieciowych oraz Internecie. Jednocześnie FIX Dynamics umożliwia wstawianie obiektów z programów zgodnych ze specyfikacją OLE-Automation, np. Microsoft Office 97. Ponadto system oferuje zintegrowane środowisko projektowe Intellution Workspace, zapewniające szybki dostęp do obiektów i elementów konfiguracji systemu, i ma interfejs podobny do programu Explorer Windows 95/NT.

Premiera oprogramowania FIX Dynamics planowana jest na koniec I kw. br.

Nowa wersja FIX Dynamics powinna bezkonfliktowo współpracować z wersjami wcześniejszymi, ale Intellution będzie zapewniać pomoc przy przenoszeniu dotychczasowych aplikacji na nową platformę oprogramowania obiektowego.

<hr size=1 noshade>FIX Dynamics for Windows NT

Producent: Intellution Inc.

Dystrybutor: AB-MICRO

02-777 Warszawa

ul. Kulczyńskiego 14

tel. (+22) 641 31 30

fax (+22) 643 14 21

e-mail: [email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]eygsgroup.com

TOP 200