Ster-Projekt na zakupach

Warszawski integrator przymierza się do przejęcia w najbliższym czasie sześciu polskich firm IT. Mają to być cztery mniejsze i dwie większe spółki, których oferta jest zgodna z przyjętą we wrześniu 2002 r. strategią Ster-Projektu opracowaną przez McKinsey. Ster-Projekt postawił wówczas na budowę centrów przetwarzania danych, systemów bezpieczeństwa, integrację aplikacji i systemy klasy ERP.

Warszawski integrator przymierza się do przejęcia w najbliższym czasie sześciu polskich firm IT. Mają to być cztery mniejsze i dwie większe spółki, których oferta jest zgodna z przyjętą we wrześniu 2002 r. strategią Ster-Projektu opracowaną przez McKinsey. Ster-Projekt postawił wówczas na budowę centrów przetwarzania danych, systemów bezpieczeństwa, integrację aplikacji i systemy klasy .

Dwie pierwsze firmy mają zostać przejęte przez Ster-Projekt jeszcze w tym roku. Akwizycje zostaną sfinansowane z emisji akcji o wartości 50-60 mln zł. Wcześniej musi ją jednak zaakceptować Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zaplanowane na 26 czerwca br.

Budowę grupy kapitałowej Ster-Projekt rozpoczął pod koniec 2001 r. Wówczas firma powołała - wspólnie z EDB Business Partner z Norwegii - spółkę EDB Ster Polska. Oferuje ona systemy bankowe i usługi outsourcingowe. Trzy miesiące później Ster-Projekt zainwestował mln zł w 51% akcji krakowskiej firmy CryptoTech.

Grupa kapitałowa Ster-Projekt

Ster-Projekt Integracja

CryptoTech Systemy bezpieczeństwa, rozwiązania kryptograficzne, PKI

EDB Ster Polska Rozwiązania dla bankowości, outsourcing

Nowoczesne Technologie Informatyczne Projektowanie i budowa sieci, technologie bezprzewodowe

Źródło: Ster-Projekt


TOP 200