Ster-Projekt buduje system dla drogówki

Integrator zawarł wczoraj (16 stycznia) umowę w sprawie zaprojektowania i budowy System Wsparcia Informatycznego Służb Ruchu Drogowego Policji. Wartość projektu wynosi 23 mln zł. Powstaje on przy współpracy Polskiej Izby Ubezpieczeń, PZU SA i Komendy Głównej Policji.

System SWRD ma usprawnić obsługę zdarzeń drogowych poprzez ustandaryzowanie dokumentów i procedur obsługi likwidacji szkód komunikacyjnych. Wdrożenie SWRD ma przyczynić się zarówno do skrócenia czasu obsługi zdarzeń przez Policje a także do ułatwienia pracy ubezpieczycieli. Firmy ubezpieczeniowe w ramach projektu uzyskają dostęp do specjalnego serwera na którym przechowywane będą dane o wypadkach i kolizjach drogowych, wraz ze zdjęciami z miejsca zdarzenia. Jednostki policji wyposażane są obecnie w aparaty cyfrowe. Istotną korzyścią z wdrożenia systemy ma być „wiarygodność i niezmienność danych opisujących zdarzenie wypadkowe”.

SWRD umożliwi komunikację także z innymi bazami policyjnymi, np. w celu identyfikacji osób biorących udział w zdarzeniu drogowym. Przetarg na budowę systemu prowadzony był od lipca ubiegłego roku. Ster-Projekt już rozpoczął pracę wdrożeniowe. Mają one potrwać do końca br.

Zobacz również:


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200