Startup Challenge: szansa dla startupów z północno-zachodniej Polski

Twórcy internetowych projektów z północno-zachodniej Polski mogą wziąć udział w konkursie Startup Challenge, w ramach którego zaprezentować będzie można swój pomysł przed inwestorami na Forum Inwestycyjnym AMBER 2009, a także wziąć udział w nowym programie telewizyjno-radiowym.

Do 18 października przyjmowane są zgłoszenia do konkursu Startup Challenge organizowanym przez Netcamp i Polską Fundację Przedsiębiorczości wraz z partnerem w postaci Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.

Projekt adresowany jest do twórców internetowych projektów zameldowanych w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim.

Uczestnicy konkursu będą mogli wziąć udział w warsztatach z inwestorem, szkoleniu z przygotowania biznesplanu oraz skorzystać z indywidualnych konsultacji, a także uczestniczyć w specjalnym spotkaniu branży internetowej Netcamp w połowie października.

Zwycięzcy rywalizacji (sześć najlepszych inicjatyw) otrzymają zaś szansę zaprezentowania swojego projektu przed inwestorami zgromadzonymi na Forum Inwestycyjnym AMBER 2009, które odbędzie się 19 listopada 2009 r. Wezmą też udział w nowym programie dla startupów, który pojawi się wkrótce na antenie TVP Info i Polskiego Radia.

Wspomniany program radiowo-telewizyjny to cykl 20. audycji pt. "Anioły Biznesu" realizowanych na zlecenie i przy współpracy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Sieć Aniołów Biznesu AMBER) przez Telewizję Polską Oddział w Szczecinie. Emisja programów będzie odbywać się będzie od września 2009 do czerwca 2010 na antenie sześciu ośrodków telewizji regionalnej. Ponadto pojawią się audycje radiowe (10) i reportaże(10), zrealizowane przez Polskie Radio Szczecin i emitowane przy współpracy innych rozgłośni regionalnych. W każdym z programie znajdzie się prezentacja jednej innowacyjnej firmy szukającej finansowania.

Źródło: Netcamp

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200