Starlink udostępnia internet satelitarny dla kamperów i ciężarówek

Starlink uruchomił nową usługę dedykowaną posiadaczom kamperów, kampervanów oraz ciężarówek. Starlink dla kamperów posiada identyczna funkcjonalność, jak rozwiązanie dla gospodarstw domowych, ale istnieje kilka znaczących różnic.

Elon Musk zdecydował się na udostępnienie nowej wersji internetu satelitarnego Starlink. Najnowsza usługa dedykowana jest posiadaczom kamperów, kampervanów, samochodów dostawczych oraz ciężarowych. Rozwiązanie nieprzypadkowo uruchomiono na miesiąc przed rozpoczęciem wakacji. Pandemia koronawirusa spowodowała, że konsumenci docenili zalety podróżowania własnymi kamperami. To właśnie głównie dla nich przygotowano najnowsza usługę Starlink.

Starlink z nową subskrypcją dla posiadaczy kamperów
Źródło: techspot.com

Starlink z nową subskrypcją dla posiadaczy kamperów

Źródło: techspot.com

Plan abonamentowy pozwala na aktywację Internetu na żądanie w dowolnym miejscu. Istniej również możliwość dostosowania działania Starlink do harmonogramu podróży. Opłata za usługę naliczana jest w miesięcznych ratach. Oznacza to, ze trzeba zapłacić również za dni, w których nie będziemy korzystać z internetu satelitarnego.

Zobacz również:

  • Tanio już było - Tesla podnosi ceny
  • Wiemy już, jakie procesory będą obsługiwać usługi AI oferowane przez firmę xAI
  • SpaceX usunie z orbity uszkodzone satelity Starlink

Co istotne najnowszy plan taryfowy dla pojazdów nie podlega liście oczekujących - wszystkie zamówienia realizowane są na bieżąco.

Niestety ze Starlink nie wolno korzystać podczas jazdy. Próba takiego działania spowoduje utratę gwarancji na cały zestaw - jest to jedno z pierwszych pytań w sekcji Q&A na stronach producenta. Dodatkowo usługa ma niższy priorytet od standardowego Starlinka dla gospodarstw domowych.

Niestety internet satelitarny Starlink nie jest kompatybilny z samochodami osobowymi. Firma Elona Muska tłumaczy, że auta tego typu są za małe.

Cena do najniższych nie należy. Zestaw startowy wyceniono na 599 dolarów. Wysyłka to koszt dodatkowych 50 dolarów. Całość płatna jest z góry. Miesięczny koszt subskrypcji internetu satelitarnego również jest wyższy - wynosi 135 dolarów miesięcznie. W zamian otrzymujemy możliwość dostępu do internetu z dowolnego miejsca na ziemi z opcją swobodnego przemieszczania się.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200