Starlink bez rządowej dotacji na rozwój satelitarnego internetu

FCC (Federal Communications Commission; amerykańska agencja regulująca zasady funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego) odrzuciła wniosek Starlink o przyznanie jej w ciągu najbliższych 10 lat rządowych dotacji w wysokości 885 mln USD, które miały być przeznaczone na rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej w słabo zaludnionych obszarach USA.

Grafika: Starlink

Tym samym agencja wycofała się z wcześniejszej zapowiedzi przyznania takiej dotacji. Tłumacząc swoją decyzję agencja stwierdziła, że firmie SpaceX nie udało się jak dotąd wykazać, że jest w stanie spełnić wszystkie złożone przez nią obietnice. Dotacja miała być wypłacona z rządowego funduszu Rural Digital Opportunity, którego ogólna wysokość wynosi 9,2 mld USD.

Firma SpaceX nie jest jedyną firmą, której agencja FCC cofnęła dotację. W tej samej sytuacji znalazła się firma LTD Broadband, która miała dostać od rządu amerykańskiego dotację w wysokości 1,3 mld USD. Według FCC nie spełniła wszystkich warunków koniecznych do otrzymania dotacji.

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI
  • SpaceX usunie z orbity uszkodzone satelity Starlink
  • Lasery wspomagają pracę satelitów Starlink
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200