StarOffice - nadchodzi "ósemka"

Firma Sun Microsystems zapowiedziała na lipiec premierę kolejnej - ósmej już - wersji pakietu biurowego Staroffice. Przedstawiciele koncernu mówią, że najważniejszym atutem nowej wersji będzie znacząco zwiększona kompatybilność z dokumentami MS Office.

Nowy StarOffice ma obsługiwać m.in. dokumenty Word i Excell chronione hasłami, pełne formatowanie tekstów w dokumentach Word, formuły z arkuszy Excell oraz Autokształty w prezentacjach programu PowerPoint.

Przedstawiciele Sun Microsystemes tłumaczą, że zapewnienie kompatybilności z pakietem Microsoftu było możliwe dzięki umowie podpisanej z gigantem z Redmond w kwietniu ubiegłego roku.

Koncern zapowiedział również, że większość innowacji, które zawierać będzie StarOffice 8, w późniejszym terminie zostanie zaimplementowana do pakietu OpenOffice.

Pakiet StarOffice dostępny jest w wersjach na platformy Windows, Linux oraz Solaris. Sugerowana cena detaliczna dla użytkowników domowych to 60 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200