StarDSL oferuje satelitarny dostęp do internetu

Dostęp do internetu za pomocą łącza satelitarnego może być dobrym rozwiązaniem w miejscach gdzie nie ma szans na (zwykle tańsze) usługi DSL czy świadczone drogą radiową.

StarDSL współpracuje z operatorami eksploatującymi satelity nowej generacji, pracującymi zgodnie z technologią Ka spot beam. Operator, powołując się na testy UKE zapewnia, że łącze pozostaje stabilne niezależnie od warunków atmosferycznych. W ramach oferowanej przez StarDSL usługi Taryfa Premium (zawieranej na dwa lata) użytkownik ma zagwarantowany szerokopasmowy, satelitarny dostęp do internetu, odbierając dane z szybkością 6144 Kb/s (download) oraz wysyłając (upload) z szybkością 1024 Kb/s. Cena usługi wynosi przez pierwsze trzy miesiące 79 zł., a przez następne 99 zł. Przy dodatkowej opłacie w wysokości 20 zł. miesięcznie, użytkownik może zastrzec sobie prawo odstąpienia od umowy w dowolnym momencie, przy zachowaniu jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Użytkownik musi też uiścić jednorazową opłatę za wypożyczenie zestawu satelitarnego w wysokości 799 zł. Prędkości przesyłu danych 6144/1024 Kb/s obowiązują do wyczerpania 4 GB transferu danych. Po przekroczeniu tego poziomu prędkość zostaje ograniczona do prędkości modemowej. Jeśli jednak użytkownik chce nadal korzystać z pełnej prędkości, wystarczy wykupić dodatkowy 1 GB w cenie 59 zł.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200