Stany Zjednoczone przestały być potęgą szerokopasmowego Internetu

Pod koniec marca br. w Chinach z szerokopasmowego dostępu do Internetu korzystało 71,6 mln osób - o 1,4 mln więcej niż w Stanach Zjednoczonych.

Według analityków firmy Dittberner Associates w zeszłym roku wzrost liczby szybkich łączy internetowych w Państwie Środka sięgnął 28 proc. Zdaniem ekspertów tempo wzrostu popularności szybkich łaczy internetowych na chińskim rynku utrzyma się w kolejnych latach. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych wzrost liczby łączy szerokopasmowych był ponad dwukrotnie niższy i wynosił ok. 12 proc. Pod względem liczby wykorzystywanych łączy szerokopasmowych na kolejnych miejscach uplasowały się: Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Korea, Włochy, Kanada i Hiszpania.

W skali światowej z kablowych łączy szerokopasmowej korzysta obecnie ponad 355 mln osób. Analitycy Dittberner Associates szacują, że w 2017 liczba ta przekroczy 860 mln. Tymczasem według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD pod koniec 2007 roku w Polsce było ok. 3 mln szerokopasmowych łączy internetowych.

Zobacz również:

  • Chiński sklep App Store nie oferuje już tych popularnych aplikacji
  • Ta ustawa przybliża moment, w którym TikTok zostanie zablokowany w USA

Czytaj też:

Szerokopasmowa sieć na Wschodzie krok do przodu

UKE: inwestujemy w dostęp szerokopasmowy

Szerokopasmowe statystyki OECD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200